• دوشنبه / ۲۷ آبان ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۰
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 98082717625
  • منبع : نمایندگی سمنان

پژوهشگران جوان سمنانی در مدارس کردستان عراق ربات می‌سازند

1

ایسنا/سمنان شرکت دامینه پژوهشگران جوان موفق به عقد قرارداد با نماینده مدارس کرکوک عراق در زمینه آموزش طراحی و ساخت ربات‌های دانش آموزی‌ شد.

معاون فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: این شرکت با برگزاری نخستین دوره مسابقات بین‌المللی رباتیک دانش آموزی در سلیمانیه عراق در آبان ماه سال جاری و جلب نظر مسئولان مربوطه در این کشور موفق به عقد قرارداد با نماینده مدارس کرکوک شد.

دکتر رضا کی‌پور با بیان اینکه این شرکت از شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری است  که در زمینه «طراحی و تولید ربات‌های آموزشی برای دانش‌آموزان» فعالیت دارد افزود: این شرکت همزمان با تولید ربات‌های آموزشی، به دانش آموزان علاقمند آموزش‌های لازم برای ساخت ربات را نیز ارائه می‌دهد.

وی افزود: این شرکت در گذشته اقدام به برگزاری مسابقات رباتیک دانش آموزی با همکاری دانشگاه‌های بزرگ کرده و اکنون با کسب تجربیات ارزشمند توانست نخستین دوره مسابقات بین المللی رباتیک دانش آموزی را با همکاری آموزش و پرورش کردستان عراق و با حضور تیم هایی از شهرهای سلیمانیه، کرکوک و اربیل برگزار کند.

معاون فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان ادامه داد: برگزاری موفق نخستین دوره مسابقات بین‌المللی رباتیک دانش آموزی،منجر به عقد قرارداد با نماینده مدارس کرکوک عراق شد.

انتهای پیام