• دوشنبه / ۲۷ آبان ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۳
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 98082717707
  • خبرنگار : 50204

یک مسئول عنوان کرد:

ضرورت برنامه‌ریزی دقیق و هوشمندانه برای افزایش میزان مطالعه در کشور

مطالعه

ایسنا/مرکزی سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی گفت: باید برنامه‌ریزی دقیق و درازمدت و هوشمندانه ای صورت گیرد تا میزان مطالعه در کشور افزایش پیدا کند.

به گزارش ایسنا، مجید رستگاری در آیین گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار در استان مرکزی اظهار کرد: گام نخست انقلاب علیرغم تمامی سختی ها و مشقت ها، با رهبری بنیانگذار انقلاب اسلامی و جانشین بنیانگذار انقلاب مدیریت و سپری شد.

وی با بیان اینکه شانه خالی نکردن از بار مسئولیت برای نسل جوان یک اصل است، افزود: لازمه موفقیت در گام دوم انقلاب، همت، هوشیاری و سرعت عمل است که این سه اصل باید در دستور کار همه جوانان قرار گیرد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی تصریح کرد: هوشیاری لازمه دشمن شناسی است و این امر با مطالعه محقق می‌شود، هرچند فضای مجازی قسمتی از زندگی روزمره آحاد جامعه شده، اما کتاب هنوز اثر خود را دارد.

به گزارش ایسنا، مدیرکل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان مرکزی نیز در این مراسم گفت: به منظور دستیابی به دانش، مطالعه و علم و تاریخ پیشینیان چاره‌ای جز مراجعه به کتاب وجود ندارد، رمز و راز دانش و دانایی هر ملتی کتاب و کتابخوانی است.

حجت‌الاسلام عباس دانشی اضافه کرد: سرانه طالعه در کشور ۱۳ دقیقه در روز است که آمار خوبی نیست و باید افزایش پیدا کند که این افزایش نیازمند فرهنگ‌سازی است.

انتهای پیام