• دوشنبه / ۲۷ آبان ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۱
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: 98082717744
  • منبع : نمایندگی چهارمحال و بختیاری

نمایش ۵ اثر منتخب در جشنواره تئاتر فجر چهارمحال و بختیاری

تئاتر بوی دهن زن

ایسنا/چهارمحال و بختیاری دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر فجر چهارمحال و بختیاری گفت: پنج نمایش تئاتر منتخب استان طی برگزاری این جشنواره تئاتر فجر در شهرستان‌های استان روی صحنه می‌روند.

کامیار معتمدیان ۲۷ آبان در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان، با اعلام این خبر، اظهار کرد: سی و یکمین جشنواره تئاتر فجر استان از ۳۰ آبان ماه تا ۲ آذرماه سال جاری در استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری ۱۸ تئاتر عمومی از سال گذشته تا امروز در همه شهرستان‌های استان، افزود: از این تعداد نمایش ۱۱ اثر متقاضی حضور در جشنواره سی و یکم تئاتر فجر بودند که هیات بازبین ۵ اثر را منتخب حضور در جشنواره دانست.

معتمدیان جشنواره تئاتر فجر استان را بزرگترین رویداد هنری استان خواند و اظهار کرد: اجراهای عمومی تئاتر در تمام طول سالن و در همه شهرستان‌ها برگزار می‌شود و در اواخر سال جاری نیز میزبان چند تئاتر کشوری در استان هستیم.

دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر فجر استان نمایش «روزی، گذری، روزگاری» به کارگردانی احمد و امید مردانی از بروجن، نمایش «مایکلوفسکی» به کارگردانی احمدرضا حیدری از بروجن، نمایش «پرانول» به کارگردانی مهرداد کردیان از بروجن، نمایش «وطن و تن» به کارگردانی جواد خاکسار حقانی از شهرکرد و «بوکا» به کارگردانی هوشنگ عزیزی‌پور از فارسان را ۵ اثر منتخب جشنواره تئاتر فجر استان برشمرد.

وی با بیان اینکه جشنواره‌های پیشین، جشنواره سی و یکم تئاتر فجر استان در شهرستان‌ها نیز برگزار و داوری می‌شوند، تصریح کرد: این تصمیم با هدف افزایش کیفیت نمایش‌های تئاتر و گستردگی این جشنواره در سراسر استان گرفته شده است.

معتمدیان خاطرنشان کرد: نمایش‌های «مایکلوفسکی» و «پرانول» از ساعت ۱۶ عصر روز ۳۰ آبان در فرهنگسرای ارشاد بروجن، نمایش «بوکا» ساعت ۱۶ عصر روز یکم آذر در فرهنگسرای ارشاد فارسان، نمایش «وطن و تن» ساعت ۱۹ روز یکم آذرماه در تماشاخانه مهر شهرکرد و نمایش «روزی، گذری، روزگاری» نیز ساعت ۱۰ صبح روز دوم آذرماه در فرهنگسرای ارشاد بروجن روی صحنه می‌روند.

دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر فجر استان از برگزاری اختتامیه این جشنواره در ساعت ۱۸ عصر روز دوم آذرماه در تماشاخانه مهر شهرکرد خبر داد و اظهار کرد: محسن سراجی، قاسم اسماعیلی و ثریا امینیان داوران این جشنواره هستند.

انتهای پیام