• سه‌شنبه / ۲۸ آبان ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۷
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 98082818268
  • خبرنگار : 50005

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

آرامش و امنیت ایران اسلامی، خط قرمز آذربایجان است

تجمع تبریز

ایسنا/آذربایجان شرقی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: صف مردم دلخور و نگران، از آنانی که به اموال عمومی و خصوصی آسیب زدند، جدا بوده و از امروز هشدار خود را به مزدوران و جیره خواران شیطان بزرگ می رسانیم که آرامش و امنیت ملت و ایران اسلامی، خط قرمز آذربایجان است.

حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم، در جمع راهپیمایان تبریزی، اظهار کرد: خون در رگ هایمان نثار رهبر عزیزتر از جانمان است که با موضع گیری حکیمانه و حمایت به موقع و ایثارگرانه خود از سران قوا بار دیگر بر همه و اقشار امت انقلابی و دلباختگان، درس عملی ایثار و بصیرت دادند.

وی با بیان این که مردم تبریز امروز با راهپیمایی خود، بصیرت، غیرت و همچنین همدلی و وحدت را به نمایش گذاشته و با مقام معظم رهبری تجدید بیعت کردند، افزود: این راهپیمایی، مظهر اعلام انزجار از استکبار جهانی به رهبری آمریکای جهانخوار بوده و اعلام شکست مفتضحانه آنان در فتنه جدیدی است که به بهانه سهمیه بندی بنزین به راه انداخته بودند.

وی در این خصوص تاکید کرد: این فتنه تازه ای نیست و همان فتنه ای است که مقام معظم رهبری سال گذشته در مورد آن هشدار داده بودند و همان فتنه ای است که در عراق و لبنان توسط استکبار جهانی راه اندازی شده است. بنا بود این فتنه ها در ایران نیز راه اندازی شود که به بهانه بنزین، در اجرای این نقشه شوم تسریع کردند.

حجت الاسلام آل هاشم در بخش دیگری از سخنانش به فرارسیدن هفته بسیج اظهار کرد: عرض ارادت و اخلاص خود را به بسیجیان تقدیم می کنیم. بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته‌های رفیع آن اذان شهادت و رشادت سر دادند.

وی با تاکید بر این که بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن نام و نشان در گمنامی و بی نشانی گرفته اند، افزود: ظرفیت وحدت بخشی و ایجاد انسجام ملی و هماهنگی میان فرهنگ ها و قومیت ها در بسیج در حد بسیار بالایی وجود دارد.

وی گفت: لازم می دانم از مردم قدرشناس، آگاه، بصیر، زمانشناس و انقلابی آذربایجان و تبریز که با هوشیاری صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند، قدردانی کنم.

امام جمعه تبریز با تاکید بر این که از نیروی انتظامی قهرمان و نیروهای امنیتی که در برقراری آرامش و نظم که توام با سعه صدر و مردمداری نقش آفرینی کردند تشکر و قدردانی می کنم، گفت: توجه به مطالبات به حق مردم از سوی دولت در نظارت دقیق و جدی بر بازار مورد انتظار است که باید مود توجه دولت قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: فتنه گران پشت پرده، بارها ملت جان برکف ایران اسلامی را آزموده اند، اما باید بدانند که آزموده را آزمودن خطاست، چراکه مردم غیور ایران در تمامی این آزمون‌ها سربلند از غبار این فتنه ها و دسیسه ها بیرون آمدند.

وی افزود: درست است که دشمنان طی روزهای گذشته با وارد کردن افرادی به میان تجمعات مسالمت آمیز مردمی که به خاطر دلخوری و نگرانی بود، خسارت هایی را به بار آوردند، اما امروز با حضور مردم بصیر و آگاه آذربایجان پاسخ خود را دریافت کردند.

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به منویات مقام معظم رهبری گفت: مردم تیزهوش، بصیر و انقلابی ایران با علم به جنگ تمام عیار و ناجوانمردانه جهان استکبار و لجن پراکنی شیطان بزرگ و تحریف رسانه‌های خارجی بر علیه ملت مظلوم اما مقتدر ایران اسلامی، همواره در این میدان خطرناک حاضر بودند و هزینه هم داده اند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه دغدغه و نگرانی مردم قابل درک بوده و دولتمردان و مسئولان باید در این رابطه با جدیت عمل کند، افزود: در پرداخت یارانه حاصل از صرفه جویی بنزین نیز باید همت قاطعانه داشته باشند.

وی افزود: امروز آمده ایم تا نسبت به آرمان‌های والای امام راحل اعلام وفاداری کرده و با رهبر معظم انقلاب تجدید بیعت کنیم.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: نظام اسلامی و ملت ایران به فضل الهی با ناکام ساختن نقشه‌های کینه توزان ضد ایرانی و اشرار و مزدوران استکبارجهانی و همچنین با عبور ظفرمندانه از فتنه اخیر راه پرافتخار و درخشان خود را به سمت قله های پیشرفت و تمدن نوین اسلامی مورد نظر مقام معظم رهبری پرشتاب تر از گذشته ادامه خواهند داد.

وی با تاکید بر این که اجازه دخالت در امور داخلی خود را به هیچ قدرتی نمی‌دهیم و همواره شعار مرگ بر آمریکا را سر خواهیم داد، افزود: تخریب و آتش زدن اموال عمومی و اموال مردم، اعتراض نیست بلکه اغتشاش است، یک نصحیت می‌کنم‌ به آنانی که تحت تاثیر فریب تبلیغات استکبارجهانی قرار گرفته اند، بیاید و به آغوش مردم برگردید.

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به حضور پرشور و انقلابی مردم تبریز در راهپیمایی، گفت: مردم آذربایجان همیشه پیشتاز بوده و امروز نیز در این جریان پیشتازی کردند.

وی در خاتمه تاکید کرد: امروز وحدت را به نمایش گذاشتید، رمز ماندگاری انقلاب نیز وحدت آحاد مردم و اطلاعات محض از فرامین مقام معظم رهبری است.

انتهای پیام