• سه‌شنبه / ۲۸ آبان ۱۳۹۸ / ۱۳:۴۲
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 98082818328
  • منبع : نمایندگی سمنان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تاکید کرد

ضرورت جریان‌سازی و گفتمان برای ایجاد و توسعه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر

ارشاد سمنان

ایسنا/سمنان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بر جریان سازی و گفتمان برای ایجاد و توسعه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت در مراسم گشایش کارگاه آموزشی شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در استان سمنان اظهار کرد: استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فرهنگی هنری شهرها از اهداف ایجاد شهرهای خلاق فرهنگ و هنر است و باید در این خصوص علاوه بر مشارکت فعال فرمانداران و شهرداران نسبت به ایجاد جریان و گفتمان قالب تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی گفت: ایجاد شهرهای خلاق علاوه بر ایجاد یک رقابت و مسابقه مثبت در بین شهرها، زمینه برای توسعه فعالیت های فرهنگی هنری ایجاد شود.

حجت الاسلام فضیلت با اشاره به اینکه باید بر روی جنبه‌های مختلف از جمله زیباشناختی و پاسخگویی به محرک‌های مختلف دراین زمینه مدیریت مناسب صورت گیرد و ایجا این شهرها علاوه بر جنبه های فرهنگی هنری، بهره مندی اقتصادی نیز به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: سمنان در این خصوص مزیت‌های فراوانی دارد و هنر سفال از مزیت‌های این استان است که باید نسبت به احیای آن اقدام شود.

به گزارش ایسنا-در کارگاه آموزش شهرهای خلاق استان سمنان که در تالار آفتاب سمنان در حال برگزاری است روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها، فرمانداران، شهرداران و یا نمایندگان آنان به همراه فعالان فرهنگی هنری شرکت دارند.

این کارگاه یک روزه در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود و دو تن از استادان اعزامی از تهران به ارائه مباحث پیرامون شهرهای خلاق و ضرورت آن می‌پردازند.

انتهای پیام