• پنجشنبه / ۱۴ آذر ۱۳۹۸ / ۱۸:۱۸
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 98091410429
  • خبرنگار : 50028

معاون استاندار خراسان جنوبی:

جذب سرمایه‌گذار با تامین زیرساخت‌های واحدهای صنعتی امکان‌پذیر است

جذب سرمایه‌گذار با تامین زیرساخت‌های واحدهای صنعتی امکان‌پذیر است

ایسنا/خراسان جنوبی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: بسیاری از شهرک‌های صنعتی و معادن خراسان جنوبی به زیرساخت‌هایی چون برق نیاز دارند که اگر تامین نشود سرمایه گذار در این استان سرمایه گذاری نخواهد کرد.

سید کمال الدین میرجعفریان، امروز پنج شنبه ۱۴ آذر در مراسم تکریم و معارفه مدیر عامل شرکت توزیع برق خراسان جنوبی بیان کرد: نمی‌توان یک نسخه واحد برای تمام موارد پیچید و مدیری موفق خواهد بود که نیازها و مشکلات را باتوجه به شرایط منطقه احصا کند و برای رفع آن راهکار ارائه دهد.

وی افزود: خراسان جنوبی با این وسعت و شرایط استراتژیکی که دارد می‌طلبد برنامه‌های درون بخشی در آن انجام گیرد.

به گزارش ایسنا، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر هم‌افزایی، تصریح کرد: می‌طلبد کارهای بزرگ تری در این منطقه انجام گیرد که با تدابیری که استاندار خراسان جنوبی اندیشیده‌اند برنامه‌هایی تعریف و تمام برنامه‌ها وارد فاز اجرایی شده که باید آن‌ها را همراه یکدیگر پیش ببریم.

میرجعفریان ادامه داد: خراسان جنوبی ظرفیت‌های بسیاری دارد از جمله اینکه در بحث انرژی‌های پاک منحصر به فرد است.

وی با اشاره به اینکه تولید برق در استان بیش از نیاز است، تصریح کرد: سند سازگاری با کم آبی با همکاری تمام دستگاه‌ها به تصویب رسید و اگر بتوانیم براساس آن فعالیت کنیم می‌توانیم پایداری جمعیت را داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به کاستی‌های استان، افزود: بسیاری از شهرک‌های صنعتی استان نیازمند ایجاد زیرساخت‌های بهتر از جمله برق است و اگر این زیرساخت‌ها فراهم شد خواهیم توانست سرمایه گذار جذب کنیم.

میرجعفریان خاطرنشان کرد: در خراسان جنوبی جهشی برای تامین مسکن محرومین در روستاها رخ داده که براساس آن ساخت ۱۰ هزار واحد آغاز شده و پیشرفت خوبی دارد و ۱۵۰۰ واحد در مرحله بهره برداری و نیازمند تامین زیرساخت‌ها در این مساکن هستیم.

محمدابراهیم شرکا، مدیرعامل سابق شرکت برق خراسان جنوبی نیز گفت: تلفات انرژی الکتریکی استان در سال گذشته ۷.۱۹ درصد بوده که بیشترین مصرف انرژی در بخش کشاورزی است.

وی با اشاره به وجود ۳۷۰ هزار مشترک در استان،افزود: مدت زمان خاموشی طی چهار سال گذشته از ۲۰۰ دقیقه به ازای هر مشترک به ۱۰۰ دقیقه رسیده است.

وی با بیان اینکه طی چهار سال گذشته به ۲۱۶ نیروگاه مبلغی بالغ بر ۳۱ میلیارد تومان پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: طرح حذف قبوض کاغذی از تیرماه در استان آغاز شده و قبوض ۹۸.۴ درصد از مشترکین به صورت پیامکی اطلاع رسانی می شود.  

در پایان این جلسه، از زحمات " محمد ابراهیم شرکا" تقدیر و " مهدی دادگر" به عنوان مدیر عامل جدید شرکت توزیع نیروی برق استان معرفی شد.
 

انتهای پیام