• شنبه / ۱۶ آذر ۱۳۹۸ / ۱۸:۳۰
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 98091611798
  • خبرنگار : 50129

رئیس دانشگاه کردستان:

دانشگاه مبدا کلیه اتفاقات جامعه و کشور است

دانشگاه مبدا کلیه اتفاقات جامعه و کشور است

ایسنا/کردستان رئیس دانشگاه کردستان، دانشگاه و دانشجو را دو واژه‌ی جدایی ناپذیر دانست و گفت: دانشگاه مبدا کلیه اتفاقات جامعه و کشور است و دانشجو باید آزاداندیش، نقاد و نسبت به حوادث جامعه آگاه و دارای نظر باشد.

 رحمت صادقی (امروز ۱۶ آذر ماه) در مراسم روز دانشجو که در سالن مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد اظهار کرد: ۶۶ سال قبل در چنین روزی دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران با خون سه شهید خود نهال امید را آبیاری کردند.
وی افزود: این دانشحویان با مطالبه‌گری خود در مقابل تمامیت خواهی مستکبران مقاومت می‌کردند.
رئیس دانشگاه کردستان با بیان اینکه در روایات اسلامی هیچ حد و مرزی برای کسب علم و دانش وجود ندارد تصریح کرد: ارج نهادن به دانشجو ارج نهادن به قوه‌ی عاقله جامعه است و ۱۶ آذر نماد عدالت خواهی استکبارستیزی است.
وی دانشگاه و دانشجو را دو واژه‌ی جدایی ناپذیر دانست و عنوان کرد: دانشگاه مبداء کلیه اتفاقات جامعه و کشور است و دانشجو باید آزاداندیش، نقاد و نسبت به حوادث جامعه آگاه و دارای نظر باشد.
صادقی خدمت به هم نوع را مهم ترین وظیفه دانشجویان عنوان کرد و ادامه داد: در کشور ما بحران‌ها متعددی رخ می‌دهد که باید روحیه‌ کمک به هم‌نوع را هرچه بیشتر تقویت کنیم.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه مقداری فضای دانشجویان به دلیل بیکاری، دچار بی‌انگیزگی شده است و باید دانشجویان بین علم، اشتغال و مهارت تفاوت قایل باشند و افراد جهت ایجاد شغل به دنبال مهارت آموزی باشند و ما به عنوان دانشگاه کردستان تلاش کردیم که سرفصل‌های کارورزی را وارد دروس کنیم.

انتهای پیام