• شنبه / ۱۶ آذر ۱۳۹۸ / ۲۱:۲۱
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 98091611871
  • خبرنگار : 50005

فرماندار تبریز خبر داد

ثبت نام نهایی ۳۲۸ داوطلب از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو

ثبت نام نهایی ۳۲۸ داوطلب از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو

ایسنا/آذربایجان شرقی فرماندار تبریز از ثبت نام ۳۲۸ داوطلب از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو خبر داد و گفت: البته ثبت نام ۳۲۸ داوطلب نهایی شده و هنوز اطلاعات هشت داوطلب در حال طی مراحل ثبت نام است و فردا آمار قطعی اعلام خواهد شد.

بهروز مهدوی در جمع خبرنگاران گفت: ۱۳ درصد داوطلبان زن بوده و ۸۷ درصد نیز داوطلب مرد هستند و همچنین ۲۵۷ داوطلب دارای مدرک فوق لیسانس، ۴۴ داوطلب دارای مدرک دکتری، ۱۹ داوطلب با مدرک لیسانس و هشت داوطلب نیز با مدرک حوزوی در انتخابات شرکت کرده‌اند.

وی با بیان این‌که بیشترین فراوانی سنی بین ۳۶ تا ۴۰ سال است، افزود: بیشترین فراوانی شغلی نیز مربوط به شغل کارمندی است؛ همچنین ۲۰ درصد داوطلبان دارای سابقه ایثارگری، ۱۰ نفر دارای سابقه نمایندگی مجلس، ۵۷ نفر دارای سابقه داوطلبی و ۲۷۱ نفر بدون سابقه داوطلبی هستند.

به گزارش ایسنا، وی با تاکید بر این‌که دوره قبل ۲۸۳ نفر داوطلب شده بودند، افزود: طبق آمار داوطلبان کل کشور، از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو که دارای شش کرسی در مجلس است، برای هر کرسی ۵۵ داوطلب ثبت نام کرده‌اند.

مهدوی در پاسخ به سوالی مبنی بر وجود مشکل در مورد مدرک تحصیلی یکی از داوطلبان، گفت: مشکل این داوطلب حل نشده و داوطلبی ایشان منتفی شده است.

وی در خاتمه به آمار داوطلبانی که در آخرین روز، نام نویسی کرده‌اند، گفت: در آخرین روز ثبت نام، ۱۴۰ داوطلب از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو ثبت نام کرده‌اند که ۱۷ درصد را بانوان و ۸۳ درصد را داوطلبان مرد تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام