• یکشنبه / ۱۷ آذر ۱۳۹۸ / ۰۷:۳۶
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 98091711948
  • منبع : نمایندگی اردبیل

فرماندار اردبیل خبر داد

ثبت نام 103 کاندیدا برای رقابت در انتخابات مجلس یازدهم

ثبت نام 103 کاندیدا برای رقابت در انتخابات مجلس یازدهم

ایسنا/اردبیل فرماندار اردبیل گفت: با پایان مهلت قانونی ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین 103 نفر ثبت نام کردند.

مسعود امامی یگانه در جمع خبرنگاران در فرمانداری اردبیل اظهار کرد: برای مجلس نهم 46 نفر و مجلس دهم نیز 76 نفر کاندیدا ثبت نام کرده بودند که در این مرحله تعداد ثبت نام‌ها به 103 نفر رسید.
وی خاطرنشان کرد: 93 نفر از این ثبت نام کنندگان مرد و 10 نفر نیز زن هستند.
فرماندار اردبیل در مورد تحصیلات داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیان کرد: چهار نفر تحصیلات حوزوی، هشت نفر دکترا، 8ار اردبیل در مورد تحصیلات داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیان کرد: چهار نفر تحصیلات حوزوی، هشت نفر دکترا، 86 نفر فوق لیسانس و پنج نفر نیز لیسانس هستند که به دلیل سابقه حضور در مجلس و یا ایثارگری امکان ثبت نام برای دارندگان مدرک لیسانس فراهم شده است.
امامی یگانه در مورد ترکیب سنی داوطلبان مجلس یازدهم گفت: 25 نفر در گروه سنی 30 تا 35 سال، 16 نفر در گروه سنی 36 تا 40 سال، 22 نفر در گروه سنی 41 تا 45 سال، 19 نفر در گروه سنی 46 تا 50 سال، 13 نفر در گروه سنی 51 تا 55 سال، چهار نفر در گروه سنی 56 تا 60 سال و 6 نفر در گروه سنی 61 تا 65 سال قرار دارند.
وی افزود: 71 درصد ثبت نام کنندگان غیرایثارگر و 29 درصد ایثارگر هستند و در این میان 9 نفر از داوطلبان سابقه نمایندگی داشته و 19 نفر نیز سابقه داوطلبی در مجلس شورای اسلامی را دارند.
فرماندار اردبیل ادامه داد: در بین گروه‌های شغلی نیز 34 نفر کارمند، 16 نفر مشاغل آزاد، 12 نفر بازنشسته و 12 نفر نیز فرهنگی ثبت نام کردند و مابقی داوطلبان از اساتید دانشگاه، وکلا، پزشکان و روحانیون بوده‌اند.
اما در آخرین روز از ثبت نام داوطلبان مجلس یازدهم فرمانداری اردبیل روز پرترافیکی را پشت سر گذاشت به طوری که در این روز بالاترین آمار ثبت‌ نامی‌ها انجام شد که از طیف اصولگرایان و اصلاح‌طلبان با مراجعه به فرمانداری ثبت نام خود را قطعی کردند.
حسن نوعی اقدم از نمایندگان ادوار مجلس که برای ثبت نام به فرمانداری اردبیل مراجعه کرده بود، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به محض حضور در مجلس دولت را ملزم خواهم کرد تا لایحه تامین اجتماعی جوانان بیکار را ارائه کرده و در کنار آن افراد بیکار به مدت یک سال از پوشش بیمه‌ای برای دوران بازنشستگی بهره‌مند شوند.
وی بزرگترین ضعف مجلس دهم را وکیل‌الدوله بودن اغلب نمایندگان مجلس اعلام و خاطرنشان کرد: در این سال‌ها بسیاری از پروژه‌های اساسی و زیربنایی استان نظیر راه آهن، پتروشیمی، دانشگاه صنعتی، منطقه آزاد و ویژه اقتصادی خوابیده است که در صورت اعتماد مردم سعی خواهم کرد پیگیر اجرا و تکمیل این پروژه‌ها باشم.
صدیف بدری نماینده کنونی مجلس شورای اسلامی که برای ثبت نام به فرمانداری آمده بود، با بیان اینکه اجازه نصب بنر و پوسترهای رنگارنگ را در سطح شهر نخواهد داد، افزود: با کمترین هزینه سعی خواهم کرد خودم را به مردم معرفی کرده و به یقین عملکرد بنده بزرگترین میدان تبلیغات خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه در مجلس دهم پروژه‌هایی نظیر راه آهن، چهارخطه محورهای مواصلاتی استان و همچنین توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی مورد توجه قرار گرفت، گفت: آنچه که ما را در مجلس دهم رنج داد بی‌برنامگی دولت در عرصه اقتصادی و معیشت مردم بود که نارضایتی‌ها را چندین برابر کرد.
رضا توحیدی دیگر کاندیدای مجلس شورای اسلامی نیز با حضور در فرمانداری ثبت نام کرد و خطاب به خبرنگاران بیان کرد: در استان
 اردبیل سوءمدیریت به شکل مضاعف مردم را رنج می‌دهد و ما به نماینده متعهد، پاکدست و شجاع نیاز داریم تا گرفتاری‌ها و مشکلات رفع گردد.
مجید خدابخش استاندار سابق اردبیل نیز با انصراف از ثبت نام در حوزه انتخابیه تبریز از زادگاهش اردبیل ثبت نام کرد و با تشریح مگاپروژه‌های زمان استانداری خود اظهار کرد: همه این چهار مگاپروژه شامل منطقه آزاد، پایاب سدخدافرین، استخراج معادن و همچنین منطقه ویژه اقتصادی نمین در ریل توجه و دقت نظر قرار گرفته و بخش عظیمی از این پروژه‌ها در حال ثمربخشی است.
این کاندیدای مجلس یازدهم انتقال آب ارس به آذربایجان شرقی را مصوبه دولت دهم خواند و خاطرنشان کرد: استاندار پیش از بنده باید در این زمینه پاسخگوی مصوبه دولت احمدی‌نژاد باشد که چرا در سال 92 این مصوبه اجرایی شده است.
قاسم محمدی دیگر نماینده ادوار مجلس نیز که قصد حضور در رقابت‌های انتخاباتی مجلس را داشت به نفع نیروهای اصولگرا، انقلابی و ولایتمدار اردبیل انصراف داده و در مزار شهدا در فاطمیه اردبیل برای دوستان اصولگرای خود آرزوی توفیق کرد.
رضا کریمی نماینده فعلی اردبیل، نیر، نمین و سرعین نیز به هنگام ثبت نام ضعف مجلس دهم را در حوزه نظارتی اعلام کرد و گفت: در این چهار سال تلاش کردیم تا در بخش‌های مختلف استان را در ریل توسعه قرار دهیم که نمونه آن صعود 23 پله‌ای اردبیل در تجهیز مزارع به سامانه آبیاری مدرن، ساماندهی فروش و توسعه صنایع تبدیلی در بخش سیب زمینی و همچنین ردیف‌دار شدن 700 کیلومتر از راه‌های مواصلاتی استان بوده است.
یوسف اکبری فرماندار سابق اردبیل نیز به عنوان چهره اصولگرا ثبت نام کرد و به صراحت گفت: دولتی که پرداخت یارانه مردم را صدقه دادن و گداپروری نامیده بود، خود در ماجرای اخیر بنزین رو به توزیع منابع کشور در قالب بسته معیشتی آورد و در کنار آن میلیاردها تومان حیف و میل را در ملغی کردن کارت سوخت شاهد بودیم.
کاظم دبیر نیز به عنوان آخرین چهره مطرح اردبیل برای راهیابی به کرسی بهارستان ثبت نام خود را انجام داد و اظهار کرد: عمده مشکل کشور و استان اردبیل عدم هماهنگی مدیران و برخی فرصت‌سوزی‌ها در مسیر توسعه استان است که انتظار می‌رود با یک نگاه متفاوت این ضعف‌ها و نقص‌ها رفع شود.
انتهای پیام