• یکشنبه / ۱۷ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۰
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 98091712192
  • منبع : دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز

معاون دانشگاه آزاد اسلامی تبریز مطرح کرد

اعتماد دانشگاه و صنعت، نخستین گام در ایجاد مرکز تحقیقات کیف، کفش و چرم

اعتماد دانشگاه و صنعت، نخستین گام در ایجاد مرکز تحقیقات کیف، کفش و چرم

ایسنا/آذربایجان شرقی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: با مجموعه اقداماتی که برای راه‌اندازی مرکز تحقیقات کیف، کفش و چرم انجام دادیم، توانستیم اعتماد را بین دانشگاه و صنعت ایجاد کنیم.

حسن رسولی‌سقای با اشاره  به صدور مجوز راه‌اندازی مرکز تحقیقاتی کیف، کفش و چرم دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز ، اظهار کرد: ایجاد مراکز تحقیقاتی دارای روندی است، زمانی که مأموریت کیف، چرم و کفش را به دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز محول کردند، چند فعالیت به‌طور موازی پیش رفت که یکی از آن‌ها نظام‌مندکردن موضوعات بود.

وی افزود: در این راستا با صنعتگران کفش نشست‌هایی برگزار، آسیب‌ها و چالش‌های این صنعت را شناسایی کردیم و بعد از شناسایی پی بردیم که پایان‌نامه‌ها باید برای حل این مشکلات هدایت شوند.

رسولی‌سقای با بیان این‌که در این راستا شکاف‌هایی نیز وجود دارد که با پایان‌نامه رفع نمی‌شود، افزود: یکی از آن چالش‌ها، وجود مدرسه عالی مهارتی کیف، چرم و کفش است که در پایان‌نامه‌ها مطرح نشده بود، مدرسه عالی مهارتی کیف، چرم و کفش می‌تواند نیروی ماهر تربیت کند؛ چرا که صنعت کفش به‌شدت به نیروی ماهر نیاز دارد، برهمین اساس درصدد ایجاد مدرسه عالی برآمدیم.

استانداردسازی و مباحث ارگونومی کفش

وی استانداردسازی و مباحث ارگونومی کفش را از دیگر فازهای تحقیقاتی این صنعت برشمرد و افزود: برای تحقق این اهداف، استراتژی رسیدن به اهداف موردنظر توسط یکی از همکاران ما که حدود ۶ ماه پیش مسئول راه‌اندازی مرکز تحقیقاتی کیف، چرم و کفش شده بود، نوشته شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز بیان کرد:  به دلیل اخذ مجوز حتماً باید یک پروسه را طی می‌کردیم، به همین دلیل برای اینکه بتوانیم مجوز مرکز تحقیقاتی را اخذ کنیم باید طرح توجیه اقتصادی و فنی و استراتژی که برای تحقق اهداف داریم، را می‌نوشتیم، برهمین اساس دستور صدور مجوز مرکز تحقیقات کیف، چرم و کفش از سوی رئیس دانشگاه صادر شد.

رسولی‌سقای اظهار کرد: جهت پیش بردن اهداف آموزشی، مهارت‌آموزی و دیدگاه‌های نوآورانه و فناورانه یک ساختمان برای استقرار مرکز تحقیقات، استارت‌آپ‌ها و مدرسه عالی کفش در نظر گرفتیم تا همه ابعاد چرم و کفش در کنار هم باشند و علاوه بر این دو، R&D از صنعت خصوصی را دعوت کردیم در این ساختمان مستقر شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، وی یادآور شد: اکنون صنعتگران عرصه کفش با اعتماد کامل در این عرصه حضور پیدا می‌کنند به‌طوری‌که در سفر معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی به استان آذربایجان‌شرقی در نشست هم‌اندیشی که به این منظور برگزار شد، مسئولان انجمن‌ صنعت چرم و کفش نیز حضور پیدا کردند.

انتهای پیام