• یکشنبه / ۱۷ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۹
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 98091712226
  • خبرنگار : 30054

توزیع هم‌زمان کتاب مصور «موزه هنرهای اسلامی» در سوئیس، فرانسه و ایران

توزیع هم‌زمان کتاب مصور «موزه هنرهای اسلامی» در سوئیس، فرانسه و ایران

کتاب «موزه هنرهای اسلامی» که توسط پاتریک رینگنبرگ در قالب یک کتاب مصور برای آشنایی کشورهای فرانسوی‌زبان با این گنجینه ارزشمند ملی ایران مهیا شده، در سوئیس و فرانسه و همین‌طور در داخل کشور توزیع شد.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام روابط عمومی بانک رفاه کارگران، کتاب «موزه هنرهای اسلامی» که توسط پاتریک رینگنبرگ در قالب یک کتاب مصور برای آشنایی کشورهای فرانسه زبان با این گنجینه ارزشمند ملی ایران توسط انتشارات شمع و مه به چاپ رسیده در سوئیس و فرانسه و همین‌طور در داخل کشور توزیع شد.

این کتاب که چندی پیش با حضور سفرای فرانسه و سوئیس و ریاست موزه ملی ایران و با حضور پاتریک رینگنبرگ مؤلف اثر و جمعی از علاقه‌مندان و اساتید دانشگاه رونمایی شد، در اولین ایستگاه معرفی اثر در هفته آینده این کتاب در دانشگاه لوزان سوئیس معرفی خواهد شد.

قرار است در بهمن‌ماه امسال در دانشگاه سوربن پاریس به همراه نمایندگانی از بانک رفاه کارگران (حامی مالی اثر) و مؤلف در قالب برنامه ایران‌شناسی معرفی و نقد شود. کتاب فوق یازدهمین اثر مرتبط با ایران‌شناسی به تألیف این محقق سوئیسی دانشگاه لوزان است.

پیش‌ازاین کتاب «حرم مشهد»، «نقش آرایه‌ها در هنر اسلامی»، «سفرنامه مشهد»، «گنبدها»، «معماری ایرانی»، «موزه ملی» و چندین اثر دیگر نیز به چاپ رسیده است. این اثر در ۳۸۰ صفحه در قطع خشتی گلاسه و تمام‌رنگی به چاپ رسیده است.

موزه دوران اسلامی در سال ۱۳۲۳ خورشیدی و با الهام از کاخ ساسانی بیشاپور، در محوطه موزه ملی ایران آغاز شد و در سال ۱۳۲۹ با مساحتی حدود ۴۰۰۰ متر مربع و در ۳ طبقه، ساختمان آن احداث شد. این بنا به‌منظور تأسیس موزه دوران اسلامی تجهیز و در سال ۱۳۷۵ افتتاح شد.

انتهای رپرتاژ آگهی