• یکشنبه / ۱۷ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۰
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 98091712246
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان:

۷۹درصد از سهمیه لاستیک آذربایجان غربی توزیع شده است

۷۹درصد از سهمیه لاستیک آذربایجان غربی توزیع شده است

ایسنا/آذربایجان غربی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: ۷۹درصد از سهمیه لاستیک آذربایجان غربی توزیع شده است.

ارسلان شکری در گفت وگو با ایسنا افزود: تا پایان آبان ماه سال جاری تعداد ۷۹ هزار و ۸۴۶حلقه لاستیک  سهمیه  استان جهت توزیع  در سامانه توزیع لاستیک ثبت شده که از این مقدار  ۷۹درصد توزیع شده است.

شکری با اشاره به اینکه مشکل تامین لاستیک از جمله مهمترین مطالبات رانندگان به ویژه رانندگان باری به شمار می رود، تصریح کرد: دولت در تلاش است با توزیع به موقع لاستیک این مشکل را رفع کند.

وی با اشاره به اینکه تعداد رانندگان فعال آذربایجان غربی تا پایان آبان ماه سال جاری ۳۲هزار و  ۹۸۶نفر بوده است، خاطرنشان کرد: این آمار در مدت مشابه سال جاری ۳۱هزار و ۵۷۲ نفر بوده که نشان از رشد ۵ درصد دارد.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی یادآور شد: تعداد ناوگان باری استان تا پایان آبان سال جاری تعداد ۱۸هزار و ۹۳۰دستگاه بوده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۱۷هزار و ۹۵۰ دستگاه بوده که میزان ۲درصد رشد را نشان می دهد.

شکری اظهار کرد: رانندگان ناوگان حمل و نقل استان ۵ درصد رانندگان کل کشور و ناوگان باری استان ۵.۴ درصد ناوگان کل کشور را به خود اختصاص داده اند.

وی با اشاره به فصل بارش ها و طرح زمستانی اداره راهداری ادامه داد: اعتباری بالغ  بر ۴۶ میلیارد ریال برای تعمیر و نوسازی ۱۸۲دستگاه ماشین آلات راهداری برای طرح زمستانی نیاز است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی افزود: متوسط عمر ناوگان باری استان در سال جاری‌ ۱۶.۷۴سال است در حالی متوسط عمر ناوگان باری کشور ۱۷.۲۱سال است.

انتهای پیام