• یکشنبه / ۱۷ آذر ۱۳۹۸ / ۱۵:۴۹
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 98091712669
  • منبع : نمایندگی ایلام

استاندار ایلام:

بازگشایی مرز چنگوله موجب تحول در زمینه صادرات کالا و مسافر می‌شود

بازگشایی مرز چنگوله موجب تحول در زمینه صادرات کالا و مسافر می‌شود

ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: پیمانکاران بخش خصوصی باید در اجرای طرح‌های بزرگ نظیر پتروشیمی، عمرانی و راه‌سازی، مالیات خود را به استان پرداخت کنند که نیازمند پیگیری است.

«قاسم سلیمانی‌دشتکی» در نشست شورای مشورتی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: متاسفانه برخی از مدیران اعتقادی به بخش خصوصی ندارند که نیاز است این دیدگاه را تغییر دهند.

وی با بیان اینکه دولت باید کار نظارت را به همراه دستگاه‌های اطلاعات و بازرسی انجام دهد و کار اجرایی را به بخش خصوصی واگذار کند، ادامه داد: هر کسی سرکار می‌آید باید تعهدات قبلی را بپذیرد و مطابق قانون برای اجرای آنها تلاش کند مگر اینکه خلاف قوانین و مقررات باشد.

استاندار ایلام با تاکید بر اینکه  بازگشایی مرز چنگوله موجب تحول در زمینه صادرات کالا و مسافر و تسهیل آنها می‌شود، گفت: با توجه به اینکه گمرک درآمد قابل توجهی در زمینه صادرات کالا و مسافر جذب کرده است باید تلاش و پیگیری شود از مرکز اعتبارهایی برای استان جذب کند.

سلیمانی دشتکی با بیان اینکه رقم‌های قابل توجهی توسط شرکت‌های نفتی در ایلام سرمایه گذاری شده است اما درآمد مالیاتی این شرکت‌ها به خارج از استان پرداخت می‌شود، تصریح کرد: پیمانکاران بخش خصوصی باید در اجرای طرح‌های بزرگ نظیر پتروشیمی، عمرانی و راه‌سازی، مالیات خود را به استان پرداخت کنند که نیازمند پیگیری است.

استاندار ایلام افزود: درآمدها در ضریب‌های بودجه‌بندی و اعتبارهای اختصاص یافته تاثیر دارد که باید پیگیری شود تا اعتبار مناسبی به استان اختصاص یابد.

سلیمانی‌دشتکی گفت: هیچ استانی همانند ایلام از مزیتی مانند  تردد زائران بهره‌مند نیست و لازم است کار کارشناسی بیشتری شود زیرا بر اساس اعلام مدیر گمرک امسال از محل صادرات و تردد افراد ۲۰ میلیارد تومان درآمد داشته است که باید پیگیری شود بخشی از آن به استان برگردد.

«روح‌الله غلامی» مدیرکل گمرک ایلام نیز در این نشست به ارایه گزارشی اظهار کرد: عراق دومین شریک تجاری بزرگ کشور محسوب می‌شود که حجم زیادی از صادرات و واردات و تردد افراد از طریق مرز مهران انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه از سال ۸۲ تاکنون میزان صادرات کالا از طریق این مرز به عراق ۱۳ میلیارد و ۲۴۰ میلیون دلار بوده  که در 8 ماهه‌ی امسال به 8 میلیون و ۴۷۵ هزار دلار افزایش پیدا کرده است.

انتهای پیام