• یکشنبه / ۱۷ آذر ۱۳۹۸ / ۱۶:۵۰
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 98091712733
  • خبرنگار : 71505

تهیه بانک اطلاعاتی سرمایه گذاری و اشتغال در تهران

تهیه بانک اطلاعاتی سرمایه گذاری و اشتغال در تهران

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان تهران از تهیه بانک اطلاعاتی سرمایه گذاری و اشتغال در سطح استان تهران تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، فریدون عطایی در حاشیه برگزاری جلسه رفع موانع تولید استان تهران در جمع خبرنگاران از تهیه بانک اطلاعاتی سرمایه گذاری و اشتغال در استان تهران خبر داد و افزود: در حال حاضر اطلاعات جزیره‌ای از نحوه سرمایه گذاری و اشتغال در بخش‌های مختلف استان تهران وجود دارد و می‌توانیم با یکپارچه کردن این اطلاعات دسترسی ساده‌تری به مجموعه‌هایی که قصد سرمایه گذاری دارند بدهیم.

وی افزود: قطعا استان تهران در بخش‌های مختلف همچون گردشگری، صنایع تولیدی و ... ظرفیت بسیاری دارد اما متاسفانه برخی از آنها به درستی مورد توجه قرار نمی‌گیرند در حالیکه می‌توانند در عرصه سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال نقش بسزایی داشته باشند.

وی با اشاره به موقعیت متفاوت استان تهران نسبت به سایر کشور در حوزه سرمایه گذاری گفت: جلسات ستادهای رفع موانع تولید در استان تهران به ریاست استاندار تهران برگزار می‌شود که قطعا در این جلسات تسهیل امور صنایع تولیدی به طور جد مد نظر قرار می‌گیرد و تلاش می‌کنیم که موانع بر سر واحدهای تولیدی باهمکاری سایر دستگاه‌ها حل و فصل شود. همچنین در این جلسات درخواست‌های سرمایه گذاری در سطح استان تهران مورد بررسی قرار می‌گیرد و طرح‌هایی که مورد تایید دستگاه‌های اجرایی باشند عملیاتی خواهند شد.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان تهران تاکید کرد: دستگاه‌های حوزه میراث فرهنگی در سطح استان تهران محرک جذب سرمایه گذاری خوبی شدند که امیدواریم در آینده نیز با تسهیل امور شاهد جذب سرمایه بیشتر در این حوزه باشیم. یکی از اقدامات ما در سطح استان تثبیت اشتغال موجود است. با توجه به شرایط اقتصادی موجود مشکلات بسیاری برای واحدهای تولیدی ایجاد شده که در تلاش هستیم با همکاری دستگاه‌های اجرایی نسبت به حل و فصل این مشکلات اقدام کنیم.

انتهای پیام