• دوشنبه / ۱۸ آذر ۱۳۹۸ / ۱۵:۱۹
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 98091813498
  • خبرنگار : 50046

مشارکت صنعتگران خراسان شمالی در 13 نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی

مشارکت صنعتگران خراسان شمالی در 13 نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی

ایسنا/خراسان شمالی معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: هنرمندان و صنعتگران استان از ابتدای سال جاری تاکنون در 13 نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی در استان‌های مختلف کشور، مشارکت و حضوری فعال داشته‌اند.

علی عابدی اظهار کرد: هنرمندان و صنعتگران این استان در سال جاری، غرفه‌های تولیدات صنایع‌دستی خود را در استان‌های آذربایجان شرقی، زنجان، مرکزی، کرمانشاه، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، همدان، گرگان و... برپا کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان، وی با اشاره به مشارکت بیش از 35 صنعتگر استان در این نمایشگاه‌ها تصریح کرد: تولیدات مربوط رشته‌های به دست بافته‌های داری، نساجی، چرم، معرق، رودوزی‌های سنتی، سفال و سرامیک ازجمله تولیداتی است که ارائه و در معرض فروش قرار گرفت.

معاون صنایع‌دستی خراسان شمالی افزود: همچنین در کنار برپایی غرفه‌های صنایع‌دستی در نمایشگاه‌های سراسری در سایر استان‌ها، سیاه‌چادرهای خراسان شمالی نیز با هدف عرضه سوغات و غذاهای محلی، و معرفی آداب‌ورسوم سنتی استان فعالیت داشتند.

عابدی با اشاره به این‌که برپایی نمایشگاه‌های صنایع‌دستی می‌تواند موجب معرفی هرچه بیشتر صنعتگران و آثار هنری آن‌ها شود، افزود: صنایع‌دستی یکی از مصادیق تولید ملی است و امیدواریم حضور در چنین نمایشگاه‌هایی به فروش تولیدات هنرمندان فعال در این عرصه کمک کند.

انتهای پیام