• سه‌شنبه / ۱۹ آذر ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۰
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 98091913913
  • خبرنگار : 50132

کارشناس هواشناسی در کردستان:

افزایش 5 درجه ای دمای هوا در کردستان

افزایش 5 درجه ای دمای هوا در کردستان

ایسنا/کردستان کارشناس هواشناسی در کردستان، گفت:از لحاظ دمایی تا روز پنجشنبه، به طور میانگین دما در طول روز ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد افزایش می یابد.

خسرو سیف پناهی شعبانی امروز( ۱۹ آذر) در گفت وگو با ایسنا، اظهارکرد: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه ها و مدل های پیش یابی هواشناسی، از روز دوشنبه تا ظهر چهارشنبه به علت وجود رطوبت و ناپایداری های ضعیف جوی در سطح منطقه شاهد بارش های پراکنده باران و برف در برخی از نقاط استان خواهیم بود.

وی افزود: میزان بارش ها طی روز سه شنبه برای شهرستان های (بانه، مریوان، سرو آباد، سقز و مناطق سرشیو و سارال) قابل توجه تر است و برای سایر مناطق در حد احتمال برآورد می شود.

کارشناس هواشناسی در کردستان، بیان کرد: از بعدازظهر چهارشنبه و طی روز پنحشنبه جو استان نسبتا پایدار بوده و بارشی نخواهیم داشت.

سیف پناهی شعبانی خاطرنشان کرد: به دنبال آن از اواخر وقت پنجشنبه با ورود سامانه بارشی جدید به نیمه غربی کشور شاهد بارش باران و برف در سطح استان خواهیم بود.

وی یادآور شد: از لحاظ دمایی نیز تا روز پنجشنبه، به طور میانگین دما در طول روز ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد افزایش می یابد؛ ولی همچنان یخبندان شبانه و صبحگاهی بر سطح منطقه (بخصوص در نواحی سردسیر)حاکم خواهد بود.

انتهای پیام