• سه‌شنبه / ۱۹ آذر ۱۳۹۸ / ۱۴:۵۹
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 98091914393
  • خبرنگار : 50176

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خبر داد:

غنی سازی ۱۲ هزار هکتار جنگل در لرستان

غنی سازی ۱۲ هزار هکتار جنگل در لرستان

ایسنا/لرستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: ۱۲ هزار هکتار از اراضی جنگلی استان با بذرهایی همچون بادامک، بلوط، بادام تلخ، ارژن، زالزالک، تنگرس و... غنی‌سازی و تقویت شده است.

شیرزاد نجفی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در راستای اجرای برنامه مدیریت بوم‌سازگان زاگرس، عملیات اصلاح، احیا، تقویت و غنی‌سازی جنگل‌های استان با بذرهای گوناگونی با موفقیت انجام گرفته است.

وی تصریح کرد: هدف از این کار مهم حفظ وضع موجود و حفظ ذخایر جنگلی، احیا جنگل‌های مخروبه، افزایش کیفیت گونه‌های بومی جنگل، افزایش کمیت، تراکم جنگل، حفاظت از خاک، جلوگیری از فرسایش، کنترل سیلاب و ... است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان طرح مدیریت بوم سازگان زاگرس را باعث پایداری حیات طبیعت و زندگی مردم محلی دانست و افزود: اداره‌کل منابع طبیعی استان برای جلوگیری از تخریب و احیای جنگل‌های زاگرس از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکرده و نخواهد کرد.

نجفی با اشاره به اینکه حفاظت و صیانت از جنگل‌ها بایستی با اجرای اصول فنی مناسب توسعه یابد، افزود: طرح بوم‌سازگان زاگرس با مشارکت ۱۱ استان زاگرس نشین برای مقابله با خشکسالی، آفات، بیماری‌های حوزه زاگرس و... اجرا می‌شود.

انتهای پیام