• چهارشنبه / ۲۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۵
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 98092015261
  • منبع : نمایندگی آذربایجان شرقی

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی اعلام کرد

کاهش آمار حیات وحش در منطقه حفاظت شده ارسباران کذب است

کاهش آمار حیات وحش در منطقه حفاظت شده ارسباران کذب است

ایسنا/آذربایجان شرقی روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی اعلام کرد که خبر «کاهش آمار حیات وحش در منطقه حفاظت شده ارسباران» کذب است.

به دنبال انتشار مطالبی در فضای مجازی در خصوص کاهش آمار حیات وحش در منطقه حفاظت شده ارسباران، اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، جوابیه‌ای را جهت تنویر افکار عمومیدر این خصوص منتشر کرد.

 روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در این جوابیه اعلام کرده است:

" همانگونه که  در اخبار مربوط به سرشماری نیز آمده است، سرشماری حیات وحش در حال حاضر تا آخر آذر ماه در استان ادامه دارد، بنابراین با توجه به تداوم سرشماری، قطعا اعلام هرگونه آماری در این خصوص غیر کارشناسی و کذب خواهد بود.

از ادمین کانال‌هایی که از این خبر استفاده کرده‌اند، درخواست می‌شود که اسناد رسمی مربوط به این آمار را منتشر کنند.

سرشماری حیات وحش، مسئله‌ای تخصصی است که سالانه بصورت دقیق و منظم برگزار و نتایج آن جهت مدیریت تنوع زیستی و زیستگاه‌های استان سرلوحه تصمیمات در فازهای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت قرار می‌گیرد و به هیچ عنوان آمار مقطعی به دلایل فنی ملاک نبوده و روند تغییرات جمعیتی و نیز تغییرات محیطی اعم از آب و هوایی، توسعه‌ای و سایر موارد موثر چه به صورت نقطه‌ای یا منطقه‌ای پس از تجزیه و تحلیل و ریشه یابی مورد در تصمیم سازی و تصمیم گیری مورد استفاده قرار می‌‍گیرند.

خبر منتشره کذب و مصداق کامل تشویش اذهان بوده و ضمن زیر سوال بردن تلاش‌های شبانه روزی و بی‌ادعای محیط بانان و همکاران حفاظت محیط زیست از طرف افراد بی مسئولیت و غیرمتخصص، از این رو این اداره کل اقدامات قانونی در این خصوص را برای خود محفوظ می‌دارد."

انتهای پیام