• چهارشنبه / ۲۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۸
  • دسته‌بندی: علم و فناوری ایران
  • کد خبر: 98092015269
  • منبع : دانشگاه علامه طباطبایی

برای سومین سال متوالی؛

استاد ایرانی دانشمند یک درصد برتر جهان معرفی شد

استاد ایرانی دانشمند یک درصد برتر جهان معرفی شد
عکس تزیینی است

بر اساس آخرین نتایج اعلام شده از سوی پایگاه شاخص‌های اساسی علم ESI و WOS دکتر مقصود امیری، عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه‌طباطبائی برای سومین سال متوالی در جمع دانشمندان یک درصد پراستناد ایرانی در سطح بین‌المللی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، بر اساس نتایج جدید رتبه‌بندی دانشمندان، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی برتر در نظام رتبه‌بندی ESI یا همان Essential Science Indicators دکتر مقصود امیری، استاد تمام گروه مدیریت صنعتی دانشگاه علامه طباطبائی برای سومین سال متوالی در جمع دانشمندان پراستناد (یک درصد برتر جهان) قرار گرفت.

دکتر امیری تاکنون بالغ بر۳۰۰ مقاله در مجلات معتبر پژوهشی و ISI به چاپ رسانده است. بر اساس گزارش ESI  و Wos، طی ۱۰ سال گذشته، بیش از ۷۴۶ ارجاع به مقالات وی با  اچ‌ایندکس ۲۰ ثبت شده است.

پایگاه شاخص‌های اساسی علم یا ESI یکی از فرآورده‌های کمپانی کلاریویت آنالتیکس است که نویسندگان یک درصد برتر دنیا نیز از طریق آن شناسایی و معرفی می‌شوند. محققان بر اساس تعداد استنادهای دریافتی مقالات آنها در رشته‌های ۲۲ گانه علم، مرتب‌سازی می‌شوند و یک درصد آنها تحت عنوان دانشمندان یک درصد برتر انتخاب می‌شوند.

پایگاه شاخص‌های اساسی (ESI )، گرایش‌های مختلف علوم را به ۲۲ شاخه اصلی از جمله فیزیک، شیمی، میکروب‌شناسی، ریاضی، پزشکی بالینی، داروشناسی و سم شناسی، بیوشیمی، اقتصاد و غیره تقسیم کرده و هر دو ماه یک بار افراد و دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی را بر اساس میزان ارجاع به مقالات چاپ شده آن‌ها در بازه زمانی ۱۰ سال گذشته رتبه‌بندی کرده و اسامی یک درصد برتر هر گروه را اعلام می‌کند.

انتهای پیام