• چهارشنبه / ۲۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۴:۵۳
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 98092015304
  • خبرنگار : 50132

اجرای ۴ نمایش در دومین روز از شانزدهمین جشنواره تئاتر کوردی سقز

اجرای ۴ نمایش در دومین روز از شانزدهمین جشنواره تئاتر کوردی سقز

ایسنا/کردستان نمایش های «سورانه»، «به بر»، «چاوه روان» و «باوک» در دومین روز از شانزدهمین جشنواره تئاتر کردی سقز به روی صحنه می رود.

نمایش های «سورانه »به کارگردانی غلامرضا همتیان از بیجار، «چاوه روان» به کارگردانی امیر زارع زاده از سقز، «ئه فسانه ی به بر» به کارگردانی ابراهیم ابراهیمی از مهاباد، «باوک» به کارگردانی صدیق عزیز باوان از سلیمانیه اقلیم کردستان عراق در دومین روز از شانزدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز جرا می شوند.

این نمایش ها در پنج سانس در ساعت های ۱۰:۳۰، ۱۲، ۱۶، ۱۷، ۲۰:۳۰ در سالن آمفی تئاتر و سالن پلاتو مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهرستان سقز  اجرا می شوند.

 جشنواره تئاتر کُردی در راستای توجه به زبان و ادبیات کُردی به عنوان پشتوانه های غنی و تشویق نویسندگان به نگارش متون نمایشی بر اساس اصالت و ارزش های فرهنگی مناطق کُردنشین، زمینه ساز پیوند عامه مردم و جلب مشارکت آنان به منظور رشد و اعتلای تئاتر در مناطق کردنشین و  فراهم کردن زمینه اجراهای عمومی و بستری برای تولید نمایش های کُردی. برگزار می شود.

شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کوردی سقز روز ۱۹ آذر با نمایش حه سار آغاز شد و تا روز جمعه ۲۲ همین ماه ادامه دارد. در این جشنواره ۹  گروه داخلی و دو گروه خارجی با هم به رقابت خواهند پرداخت.

انتهای پیام