• پنجشنبه / ۲۱ آذر ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۵
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 98092115798
  • خبرنگار : 50046

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مطرح کرد:

اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی مدام در حال تغییر

اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی مدام در حال تغییر

ایسنا/خراسان شمالی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: اعضای هیات علمی این دانشگاه مدام در حال تغییر است.

دکتر سید احمد هاشمی در نشستی که با حضور اعضای کمیسیون بهداشت مجلس و معاون پارلمانی وزیر در محل دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد، اظهارکرد: 43 درصد از اعضای هیات علمی این دانشگاه پیمانی، 14 درصد رسمی و بقیه قرار دادی است و همین امر سبب شده تا اعضای هیات علمی این دانشگاه مدام تغییر باید.

وی با اشاره به اینکه این دانشگاه به دنبال آن است تا رشته های این دانشگاه را افزایش دهد، افزود: دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی موفق شده است تا مجوز رشته دستیاری اطفال را دریافت کند، اما مشکلاتی در دانشگاه های قطب وجود دارد و تعدادی احساس خطر و رقابت می کنند و اگر این مشکل حل نشود دستیاری اطفال را حتی نتوانیم بگیریم.

هاشمی تاکیدکرد: این نیاز وجود دارد تا در سند آمایش از دانشگاه های کوچک حمایت شود و قطب های علوم پزشکی اجازه دهند تا دانشگاه های کوچک نیز توسعه یابند.

وی فضای آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان را 14 هزار متر مربع اعلام کرد و ادامه داد: سرانه فضای دانشجویی در این استان هفت و هفت صدم درصد است این درحالیست که سرانه متوسط کشوری هشت و دو دهم درصد است.

این مقام مسئول توضیح داد: دانشگاه علوم پزشکی استان دارای شش خوابگاه دولتی، چهار خوابگاه ملکی و دو خوابگاه استیجاری، و سه خوابگاه خودگردان است و این نیاز وجود دارد تا خوابگاه های در حال ساخت هر چه سریع تر تکمیل و بر تعداد آن ها افزوده شود.

وی بیان کرد: امسال هیچ اعتبار فرهنگی نداریم و برای انجام کارهای فرهنگی باید از دیگر منابع استفاده کنیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تصریح کرد: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی استان از لحاظ فضای ورزشی با مشکل مواجه است و این مشکل برای دانشجویان دختر بیشتر است و یکی از علل گلایه دانشجویان همین مورد است.

وی تاکیدکرد: سلف دانشگاه نیز با مشکل مواجه است، بطوریکه گاهی دانشجو باید حدود 20 دقیقه در نوبت برای گرفتن غذا بایستد و همین امر نیز سبب شده تا دانشجو گاهی دیر در کلاس درس حاضر شود.

انتهای پیام