• شنبه / ۲۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۹
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 98092316639
  • خبرنگار : 71593

گلایه وکلای آسانژ از عدم دسترسی کافی به موکلشان

گلایه وکلای آسانژ از عدم دسترسی کافی به موکلشان

به گفته تیم وکلای جولیان آسانژ، او به دلیل عدم دسترسی کافی به وکلایش، از برخی مدارک موجود در پرونده‌اش آگاه نیست.

به گزارش ایسنا، در یک جلسه استماع دادگاه رسیدگی به پرونده جولیان آسانژ، بنیان‌گذار وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس، تیم وکلای او اظهار کرد، آسانژ به دلیل عدم دسترسی کافی‌ وکلایش به او، از مشاهده مدارک موجود در پرونده استردادش محروم شده است.

به گزارش روزنامه گاردین، آسانژ از طریق تماس ویدئویی در جلسه استماع دادگاه خود حضور یافت.

وکلای آسانژ در این جلسه دادگاه از عدم دسترسی کافی به موکلشان شکایت کردند.

گرت پیرس، وکیل آسانژ اظهار کرد، تیم وکلای او به دلیل عدم دسترسی آسانژ به مدارک پرونده‌اش، برای تهیه اسناد لازم در این پرونده با مشکل مواجه است.

او در این خصوص گفت: آسانژ از برخی از این مدارک اطلاعی ندارد. برخی از آن‌ها به تازگی به دست آمده، برخی به دنبال ماه‌ها تحقیقات حاصل شده که لزوما در انگلیس صورت نگرفته‌اند و آسانژ به دلیل محدودیت ملاقات از آن‌ها بی‌اطلاع است.

وی افزود: آسانژ به رغم تلاش‌های ما از چیزی که باید برخوردار باشد، بهره‌مند نیست و ما حداکثر تلاش خود را برای تغییر این وضعیت انجام می‌دهیم.

این وکیل اظهار کرد: رییس زندان بلمارش؛ جایی که آسانژ در آن زندانی است، ملاقات خانوادگی را به ملاقات حقوقی اولویت داده و از دادگاه درخواست کرد در این مساله مداخله کنند.

قاضی این دادگاه اما مداخله در این مساله را در حیطه وظایف خود ندانست و تنها یادآور شد که دسترسی وکلا به موکلان به نفع اجرای عدالت است.

انتهای پیام