• شنبه / ۲۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۵
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 98092316713
  • خبرنگار : 50042

طی یکسال اخیر؛

۱۱۰ هزار تن روغن خوراکی در بندر کاسپین تخلیه شد

۱۱۰ هزار تن روغن خوراکی در بندر کاسپین تخلیه شد

ایسنا/گیلان مدیر روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی اعلام کرد: تاکنون بیش از ۱۱۰ هزار تن انواع روغن خام خوراکی در مجتمع بندری کاسپین تخلیه شده که از این بین سه کشتی در سه ماهه آخر سال ۹۷ و ۱۸ کشتی از آن در سال جاری بوده است.

مهدی کاظمیان در گفت وگو با خبرنگاران در تشریح این خبر اظهار کرد: با تخلیه محموله بیست ویکمین کشتی حامل روغن خوراکی خام به مجتمع بندری کاسپین، ظرف یکسال اخیر بالغ بر۱۱۰ هزار تن روغن خوراکی جهت بهره برداری واحدهای تولیدی، از طریق این مجتمع بندری وارد کشور شده است.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی افزود: در راستای تامین مواد اولیه تولید روغن های خام خوراکی در واحدهای تولیدی و تامین مستمر کالاهای اساسی کشور، محموله های روغن خوراکی از طریق این مجتمع بندری وارد کشور شده تا پس از تصفیه، تکمیل و بسته بندی در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

وی افزود: تاکنون بیش از ۱۱۰ هزار تن انواع روغن خام خوراکی در مجتمع بندری کاسپین تخلیه شده که از این بین سه کشتی در سه ماهه آخر سال ۹۷ و ۱۸ کشتی از آن در سال جاری بوده است.

کاظمیان بیان کرد: احداث مخازن فله مایع و یک پست اسکله دلفین توسط سرمایه گذار بخش خصوصی به منظور پهلوگیری کشتی های تانکر حمل مایعات در مجتمع بندری کاسپین، به همراه فاصله کم مخازن تا اسکله های این مجتمع بندری یکی از مزیت های مخازن موجود و در حال ساخت در بندر کاسپین است که به نوعی به عنوان یک مزیت رقابتی محسوب شده و باعث کاهش مدت زمان تخلیه کشتی های حمل روغن و هزینه های مرتبط بر آن شده است.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی بیان کرد: از سوی دیگر نزدیکی مجتمع بندری کاسپین به تهران و کارخانجات تولید روغن کشور از مزایای ترانزیت این مواد اولیه از طریق این مجتمع بندری است که زمینه کاهش هزینه های حمل کالا را فراهم می کند.

وی ادامه داد: براثر تلاش های معاونت امور بندری و دریای خزر سازمان منطقه آزاد انزلی، تاکنون این بندر استراتژیک کشورمان در دریای خزر میزبان ۹۹ کشتی به منظور تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی و مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات کشورمان بود که ۲۰ فروند در سال گذشته و ۷۹ فروند کشتی تجاری نیز در سال جاری در اسکله های این بندر پهلوگیری کردند، آماری که بیانگر تمایل روز افزون فعالین اقتصادی و تولیدی برای استفاده از خدمات و واردات و صادرات کالا از مجتمع بندری کاسپین است.

به گزارش ایسنا؛ مجتمع بندری کاسپین به عنوان یک بندر نسل سوم کشورمان، با مساحت پسکرانه عملیاتی و پشتیبانی حدود ۵۰۰ هکتار و آبخور بالا که در سال آینده به راه آهن سراسری نیز متصل خواهد شد، با هدف گسترش صادرات کالا به کشورهای حاشیه دریای خزر و کشورهای اتحادیه اوراسیا و همچنین فعالسازی کریدورهای عبوری از کشور راه اندازی شده است.

انتهای پیام