• شنبه / ۲۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۹
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 98092316814
  • خبرنگار : 50214

طرح عدلیه - علمیه در دادگستری یزد اجرا می‌شود

طرح عدلیه - علمیه در دادگستری یزد اجرا می‌شود

ایسنا/یزد معاون منابع انسانی دادگستری استان یزد گفت: با هدف قرابت و نزدیکی محیط‌های علمی و دانشگاهی با دستگاه قضائی، طرح عدلیه - علمیه در دادگستری استان اجرا می‌شود.

«حسین دهقانی فیروزآبادی» در نشست با اساتید حقوق دانشگاه میبد افزود: در طرح موصوف، سئوالات کاربردی و اساسی که برگرفته از کار پژوهشی و قضائی از دل پرونده‌هاست طرح می‌شود و این سئوال برای تحقیق عمیق به مراکز دانشگاهی مرتبط با رشته‌های فقه و حقوق ارسال می‌شود.

وی تصریح کرد: این سئوالات، سئوالات انتزاعی و فرضی نیست بلکه سئوالات دقیق و مبتلا به روز است که با هدف بهره گیری از منابع علمی و ظرفیت پژوهشی به دانشگاه‌ها ارسال می‌شود.

این مقام قضائی از بهره‌برداری نتایج تحقیقات رسیده و جمع‌بندی در کمیته مرتبط علمی دادگستری خبر داد و گفت: بدون تردید از این پاسخ‌ها استفاده خواهد شد و شاید روزی در قالب یک رأی، به شکل عدالت مردم را منتفع کند.

وی به برگزاری جلسات نقد رأی اشاره و ابراز کرد: جلسات نقد رأی با حضور قضات برجسته و مجرب دادگستری، اساتید به نام علم حقوق و دانشجویان علاقمند برگزار خواهد شد که این اقدام نیز نقش اثرگذاری در اتقان آراء و ارتقاء کیفیت خدمات قضائی خواهد داشت.

به گزارش ایسنا  و به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد، معاون منابع انسانی این دستگاه در پایان نیز یادآور شد: دستگاه قضایی، پذیرای ایده‌ها، نظرات و پیشنهادات نخبگان علمی در موضوع ارتقاء کیفیت خدمات قضایی و پیشگیری از وقوع جرم است.

انتهای پیام