• شنبه / ۲۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۲
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 98092316925
  • خبرنگار : 50217

استاندار یزد:

معرفی چهره‌های شاخص بومی رسالت دستگاه‌ها دولتی و غیردولتی است

معرفی چهره‌های شاخص بومی رسالت دستگاه‌ها دولتی و غیردولتی است

ایسنا/یزد استاندار یزد با بیان این‌که نسل امروز این شهر میراث جهانی نیازمند آشنایی با الگوهای بومی است، گفت:‌ تجلیل و زنده نگه داشتن یاد و خاطره چهره‌های شاخص رسالت مشترک دستگاه‌ها دولتی و نهادهای غیر دولتی در استان یزد است.

«محمد علی طالبی» در مراسم رونمایی از مستند زندگی دکتر «حاجب مرتاض» یکی از پزشکان نامی کشور و استان یزد، با بیان این‌که اعتبار، آبرو و جایگاه یزد مدیون چهره‌هایی همچون دکتر مرتاض است،اظهار کرد:‌ شناساندن این شخصیت‌های بزرگ به نسل جوان از جمله ضرورت‌های اجرایی مسئولان و دست اندرکاران فرهنگی است.

وی استفاده از زبان هنر برای معرفی چهره‌های شاخص در حوزه‌های مختلف را ضروری دانست و افزود:‌ ساخت مستند یکی از اقدامات حائز اهمیت در حوزه معرفی ظرفیت‌های علمی و هنری است.

استاندار یزد در ادامه با اشاره به برگزاری برنامه‌های بزرگداشت چهره‌های ماندگار استان طی سال‌های اخیر گفت: نسل امروز یزد نیازمند آشنایی با این الگوهای شاخص علمی، فرهنگی و هنری از جمله دکتر حاجب مرتاض است.

طالبی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: معرفی، تجلیل و زنده نگه داشتن راه و یاد ظرفیت های انسانی استان یزد، رسالت مشترک دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و موسسات غیر دولتی و سازمان های مردم نهاد است.

انتهای پیام