• شنبه / ۲۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۶
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 98092317029
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان:

به دنبال رشد کیفی و صادرات محصولات کشاورزی هستیم

به دنبال رشد کیفی و صادرات محصولات کشاورزی هستیم

ایسنا/اصفهان رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان گفت: در سایه تبلیغات و بازاریابی به دنبال صادرات محصولات کشاورزی هستیم.

مهرداد مرادمند ظهر امروز (شنبه) در نشست خبری هجدهمین نمایشگاه بین المللی جامع صنعت کشاورزی اصفهان، اظهار کرد: اصفهان به دلیل شرایط خاص آن، یکی از استانی های تاثیرگذار در صنعت کشاورزی است.

وی با بیان اینکه اصفهان یکی از قطب های اصلی تولید محصولات کشاورزی در بخش های گلخانه ای، باغی، دامی، پروتئینی و ... است، تاکید کرد: تنوع اقلیمی و موقعیت استان اصفهان موجب پتانسیل بالای بخش کشاورزی آن شده است.

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان با تاکید بر اینکه نمایشگاه موجب رشد صنعت کشاورزی می شود، تصریح کرد: نمایشگاه موجب برقراری ارتباط و شناسایی شرکت های معتبر در حوزه کشاورزی، رقابت سالم و تبادل اطلاعات بین آنها و ... می شود.

وی تصریح کرد: تنها به دنبال افزایش کمی تولید محصولات کشاورزی نیستیم و در پی رشد کیفی تولید هستیم، به همین منظور در سایه تبلیغات و بازاریابی به دنبال صادرات محصولات کشاورزی هستیم.

مرادمند در ادامه با اشاره به وضعیت کشاورزی استان اصفهان، گفت: اصفهان در آبیاری تحت فشار، استان دوم کشور است اما به نسبت سطح اراضی کشاورزی، استان نخست است.

وی با اشاره به اجرای سامانه های نوین آبیاری در ۱۷ هزار و ۶۰۰ هکتار، اظهار کرد: از ابتدای این طرح تاکنون ۱۲۹ هزار هکتار اراضی استان به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شده ایم، همچنین بالغ بر ۹۰ هزار هکتار شبکه های آبیاری کشاورزی استان بازسازی و زهکشی شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه ۷۴ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی استان زیر کشت محصولات باغی است، تاکید کرد: در این اراضی ۴۵۰ هزار تن محصول در سال تولید می شود، البته به دنبال باغات سازگار با کم آبی همچون پسته، انار، انگور، گیاهان دارویی، قارچ خوراکی، زعفران و ... هستیم.

وی با اشاره به ۱۸۴۰ هکتار کشت گلخانه ای در استان اصفهان، اظهار کرد: ۱۶۷۴ هکتار کشت گلخانه ای سبزی و صیفی و بقیه کشت گلخانه ای گیاهان زینتی است، همچنین به دنبال افزایش ۲۰۰ هکتاری کشت گلخانه ای تا پایان سال جاری هستیم.

مرادمند با اشاره به کشاورزی در حوضه زاینده رود، اظهار کرد: در سال آبی جاری ۶۰ هزار و ۵۰۰ هکتار گندم آبی، ۱۸ هزار و ۲۷۰ هکتار گندم دیم، ۴۶ هزار و ۴۰۰ هکتار جو آبی و ۲۴۱۰ هکنار جو دیم کشت شده است.

وی همچنین تاکید کرد: به دنبال انتقال فصل کشت از بهار به پاییز جهت سازگاری با شرایط آبی استان هستیم.

انتهای پیام