• شنبه / ۲۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۶:۱۱
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 98092317036
  • منبع : نمایندگی ایلام

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ایلام:

پژوهش اساسی‌ترین مسیر برای رسیدن به توسعه پایدار است

پژوهش اساسی‌ترین مسیر برای رسیدن به توسعه پایدار است

ایسنا/ایلام رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گفت: بهره برداری از دستاوردهای پژوهشی در سطح بین‌الملل، اساسی‌ترین عنصر رسیدن به توسعه پایدار است.

رحمت‌الله قیصوری در گفت و گو با ایسنا، با تبریک هفته پژوهش،  اظهار کرد: پژوهش فعالیتی منسجم برای رسیدن به واقعیت ها و راهی  روشن برای گسترش مرزهای علم و دانش ودستیابی به حق و حقیقت است.

وی با بیان اینکه پژوهش و تحقیقات کاربردی یکی از مهم‌ترین عوامل پیشرفت اقتصادی و اجتماعی کشور است، تصریح کرد: اهمیت دادن به پژوهش و تولید علم و بهره برداری از دستاوردهای پژوهشی در سطح بین‌الملل، اساسی‌ترین عنصر رسیدن به توسعه پایدار است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ایلام ادامه داد: جایگاه تحقیق و پژوهش در فرهنگ ایرانی – اسلامی آن چنان بالاست که در قرآن و آموزه های دینی بارها بر تفکر و تدبر تأکید شده و بیانات مسئولان نظام، از جمله مقام معظم رهبری «مدظله العالی» در خصوص اهمیت و ضرورت پژوهش میئولیت سنگینی را فراروی همه‌ی ما گذاشته است.

وی ابراز امیدواری کرد با تلاش و همت همه تلاشگران این عرصه، شاهد موفقیت های چشمگیری در توسعه علمی استان و رساندن کشورمان به اوج افتخار و فتح قله های علمی در جهان باشیم.

انتهای پیام