• شنبه / ۲۳ آذر ۱۳۹۸ / ۲۰:۴۲
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 98092317227
  • خبرنگار : 50132

مدیر کل دامپزشکی کردستان:

اجرای طرح تشدید نظارت بهداشت عمومی به مناسبت شب یلدا در کردستان آغاز شد

اجرای طرح تشدید نظارت بهداشت عمومی به مناسبت شب یلدا در کردستان آغاز شد

ایسنا/کردستان مدیر کل دامپزشکی کردستان، از اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی به مناسبت شب یلدا از ۲۳ آذر ماه ۹۸ در سراسر استان خبر داد.

 مجتبی ورمقانی امروز(۲۳آذر) در جمع خبرنگاران از اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی به مناسبت شب یلدا  از ۲۳ آذر ماه ۹۸  در سراسر استان خبر داد و اظهار کرد: در راستای تامین سلامت غذایی شهروندان در خصوص نظارت بر بهداشت فرآورده های خام دامی به مناسبت شب یلدا از تاریخ ۲۳  لغایت ۳۰ آذر ماه سال جاری طرح تشدید نظارت بر مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی با بهره گیری از تمامی نیروهای کارشناس و خُبره خود در سراسر استان اقدام خواهد کرد.

وی افزود: در این طرح که در ۲ نوبت و ساعات اداری و غیر اداری و همچنین روزهای تعطیل انجام می‌گیرد تعداد ۹۳ اکیپ روز در نوبت صبح و تعداد ۸۸ اکیپ روز در نوبت بعدازظهر از تمامی مراکز عرضه فرآورده های خام دامی، رستوران ها و مراکز تهیه غذای آماده، فروشگاه های زنجیره ای و همچنین از کشتارگاه ها و مراکز بسته بندی و قطعه بندی استان بازدید به عمل خواهد آمد.

مدیرکل دامپزشکی استان کردستان در پایان از مردم شریف استان درخواست کرد که در صورت مشاهده هر گونه تخلف و یا موارد مشکوک در رابطه با فرآورده های خام دامی مراتب را از طریق سامانه پیغام گیر ۱۵۱۲  اطلاع رسانی کنند نا در کوتاه ترین زمان بررسی و پیگیری شود.

گفتنی است ستاد اداره کل دامپزشکی استان نیز با تعداد ۵ اکیپ عملیاتی متشکل از ۲۵ نفر از کارشناسان ستادی جهت بازدید از وضعیت بهداشت عمومی و کمک به شهرستان ها تشکیل شده است.

انتهای پیام