• یکشنبه / ۲۴ آذر ۱۳۹۸ / ۰۰:۴۵
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 98092417284
  • خبرنگار : 50225

پیگیری قضایی کشاورزان عامل تخریب اراضی منطقه حفاظت شده "میشداغ"

پیگیری قضایی کشاورزان عامل تخریب اراضی منطقه حفاظت شده "میشداغ"

ایسنا/خوزستان مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان از پیگیری قضایی کشاورزان محلی عامل تخریب بخشی از اراضی منطقه حفاظت شده میشداغ خبر داد.

محمدجواد اشرفی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به شخم زدن زمین‌های منطقه حفاظت شده میشداغ توسط برخی کشاورزان محلی اظهار کرد: با توجه به بارندگی‌های مطلوب اخیر، حدود ۳۰ کشاورز اراضی منطقه حفاظت شده میشداغ را برای کشاورزی شخم زده‌اند. این اتفاق حدود ۱۰ روز پیش (نیمه آذرماه) و در اراضی منطقه حفاظت شده میشداغ در حوزه شهرستان دشت آزادگان رخ داده است. 

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان افزود: محیط‌بانان پس از حدود چهار روز از موضوع مطلع شدند و از ادامه کار جلوگیری کردند. کشاورزان شبانه برای شخم زدن زمین‌ها اقدام کرده بودند و از طرفی هم مناطق حفاظت شده وسیع هستند؛ این دلایل موجب شده که محیط‌بانان پس از چند روز متوجه موضوع شوند.

وی وسعت اراضی تخریب شده این منطقه حفاظت شده را قابل توجه دانست و تصریح کرد: حدود ۱۷۰ تا ۲۰۰ هکتار از زمین‌های منطقه حفاظت شده میشداغ توسط کشاورزان، شخم‌زده و تخریب شده است.

اشرفی بیان کرد: در این خصوص نامه‌ای به شورای تامین خوزستان ارسال کرده‌ام و در حال پیگیری موضوع هستیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با تاکید بر لزوم برخورد مراجع قضایی با موارد اینچنین گفت: در مراجع قضایی برای این افراد پرونده تشکیل شده است و درخواست مجازات بازدارنده کرده‌ایم. درخواست کرده‌ایم این افراد هم ضرر و زیان وارد شده را پرداخت کنند و هم مجازات حبس برای آنها در نظر گرفته شود.

به گزارش ایسنا، منطقه حفاظت شده میشداغ بین دشت آزادگان و شوش، زیستگاه گونه آهوی ایرانی است. 

انتهای پیام