• یکشنبه / ۲۴ آذر ۱۳۹۸ / ۱۹:۱۳
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: 98092418158
  • خبرنگار : 50024

امام جمعه کرج در مراسم افتتاح طرح هر مسجد یک حقوقدان:

مساجد نباید صرفاً به کارکرد عبادی محدود شوند

مساجد نباید صرفاً به کارکرد عبادی محدود شوند

ایسنا/البرز امام جمعه کرج با اشاره به اینکه دانش و اطلاعات حقوقی اغلب افراد جامعه کم است، گفت: متاسفانه سرمایه حقوقی مردم ما بسیار کم است و حتی در معامله ساده هم به راحتی حقشان ضایع می شود.

آیت‌الله سید محمد مهدی حسینی همدانی عصر امروز در مراسم افتتاح طرح سراسری «هر مسجد یک حقوقدان» که امروز یکشنبه ۲۴ آذر در مسجد صاحب‌الزمان(عج) کرج برگزار شد،  اظهار کرد: اگر چه سالیان سال  است که کارکرد مساجد به برگزاری نماز یومیه و مراسم مذهبی محدود شده ولی مساجد کارکردهای دیگری هم دارند و صرفا نباید آنها را به کارکرد عبادی محدود کرد.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به بیان بنیان گذار کبیر انقلاب مبنی بر اینکه ما انقلاب کردیم که مساجد را آباد کنیم، افزود: اگر مساجد وظایف خود را به خوبی انجام دهند، محله، شهر، استان و در نهایت کشور در مسیر درست خود حرکت می کند.

وی توضیح داد: اگر مساجد نسبت به اجتماع اطراف خود بی تفاوت باشد و معضلات فرهنگی، اجتماعی و ... موجود را به خوبی رصد نکند، نمی تواند به اهداف خود دست یابد البته در این مسیر امامان مساجد نقش مهمی ایفا می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه ما در مساجد خود به امام مسجد نیاز داریم نه امام جماعت، تصریح کرد: امام مسجد اشراف کاملی بر فعالیت های فکری، بصیرتی، اجتماعی و فرهنگی محله خود دارند در صورتی که امام جماعت وظیفه خود را به خواندن نماز در مساجد محدود می‌داند.

این مسئول گفت: اگر امامان مساجد وظایف خود را به خوبی ایفا کنند، مساجد به مکانی برای رفت و آمد و حل بسیاری از مشکلات مردم تبدیل می شود.

وی اظهار کرد: این طرحی که امشب به صورت هماهنگ در استان رونمایی شد، به صورت جسته و گریخته در طول سال‌های قبل در برخی مساجد اجرایی و برکات فراوانی داشته است.

آیت الله حسینی همدانی توضیح داد: امیدواریم این طرح صرفا عنوان نباشد و شاهد نتایج عملی آن استان باشیم.

امام جمعه کرج با اشاره به اینکه دانش و اطلاعات حقوقی اغلب افراد جامعه کم است، گفت: متاسفانه سرمایه حقوقی مردم ما بسیار کم است و حتی در معامله ساده هم به راحتی حقشان ضایع می شود.

وی افزود: تعداد زیادی پرونده در دستگاه قضا وجود دارد که به دلیل ناآگاهی مردم مختومه شدن آنها زمان بر شده به همین دلیل باید به دنبال افزایش دانش حقوقی شهروندان باشیم.

وی ادامه داد: از دستگاه قضا برای اجرای این طرح قدردانی می شود و امیدواریم از این پس شاهد حضور یک حقوقدان در مساجد باشندتا بتوانند باری از مشکلات مردم بردارند.

انتهای پیام