• دوشنبه / ۲۵ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۶
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 98092518505
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان:

13 هزار بسته اقلام شب یلدا در میان مددجویان آذربایجان غربی توزیع می شود

 13 هزار بسته اقلام شب یلدا در میان مددجویان آذربایجان غربی توزیع می شود

ایسنا/آذربایجان غربی معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان غربی گفت: پیش بینی می‌شود امسال 13 هزار بسته اقلام شب یلدا در میان خانواده‌های مددجویان آذربایجان‌غربی توزیع شود.

جهانبخش رضایی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به توزیع بسته های اقلام شب یلدا خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود میزان توزیع اقلام شب یلدای امسال در مقایسه با سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته باشد، هرچند هم اکنون به دلیل ادامه بسته بندی، امکان اظهارنظر دقیق در این خصوص وجود ندارد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان با اشاره به زمان آغاز توزیع اقلام شب یلدا، ادامه داد: به منظور حمایت از خانواده های  مددجو در شب یلدا، تاکنون بیش از ۴۰۰۰ بسته آماده توزیع شده و از امشب، ۲۵ آذر در بین خانواده ها توزیع می شود که ارزش هر بسته از این اقلام، ۱۰۰  تا ۱۳۰ هزار تومان است.

وی هدف از توزیع بسته اقلام شب یلدا در میان مددجویان، را صیانت از سنت حسنه صله رحم و حمایت از اقشار ناتوان و نیازمند جامعه دانست و با اشاره به محتویات بسته های شب یلدا، بیان کرد: بسته اقلام شب یلدا شامل میوه، آجیل و شیرینی‌جات محلی شهرستان ها می شود.

رضایی یادآور شد: ۱۴۰ مرکز نیکوکاری به همراه خیران و هیئت امنای مساجد و همچنین ۲۱ دفتر کمیته امداد آذربایجان غربی در جمع آوری و  توزیع اقلام شب یلدا مشارکت دارند.

وی با اشاره به مشارکت چشمگیر بانوان در این امر خداپسندانه عنوان کرد:  بانوان خیر در راستای جمع آوری، بسته بندی و توزیع اقلام شب یلدا در میان مددجویان آذربایجان غربی مشارکت موثری داشته اند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان غربی اظهار کرد: علیرغم  گرانی ها و مشکلات معیشتی موجود در جامعه، کمیته امداد و خیران آذربایجان غربی در راستای جلوگیری از کاهش حجم و محتوای بسته های شب یلدا اهتمام ویژه ای دارند.

وی ادامه داد: مردم خیر و نیکوکار آذربایجان‌غربی می‌توانند از طریق کد دستوری #۸۸۷۷*، شماره تلفن گویای ۰۹۶۸۸۷ و همچنین شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۲۳۲ در آستانه شب یلدا به نیازمندان استان کمک رسانی کنند.

انتهای پیام