• سه‌شنبه / ۲۴ دی ۱۳۹۸ / ۱۷:۲۵
  • دسته‌بندی: ادبیات و کتاب
  • کد خبر: 98102419095
  • خبرنگار : 71573

معرفی برگزیدگان جایزه‌ «دکتر مجتبایی»

 معرفی برگزیدگان جایزه‌ «دکتر مجتبایی»

برگزیدگان نهمین دوره‌ جایزه‌ دکتر فتح‌الله مجتبایی معرفی شدند.

به گزارش ایسنا، مراسم پایانی جایزه دکتر فتح‌الله مجتبایی امروز سه‌شنبه ۲۴ دی در مرکز فرهنگی شهر کتاب به  همت دکتر فتح‌الله مجتبایی، مرکز فرهنگی شهرکتاب و بنیاد فرهنگی محمدنقی ترکمان برگزار شد و هیات داوران این جایزه در این دوره علاوه بر انتخاب دو پایان‌نامه‌ برگزیده، سه پایان‌نامه را مستحق تشویق دانستند.

برگزیدگان و شایستگان تقدیر در این جایزه به این شرح معرفی شدند: رساله‌ «تصحیح دیوان عارف قزوینی و تحقیق در احوال وی» نوشته‌ سعید پورعظیمی و «مسیح‌شناسی در سنت مسیحی و اسلامی با تأکید بر آراء رودولف بولتمان و مولانا جلال‌الدین بلخی» نوشته‌ محمد صبائی به عنوان رساله‌ی برگزیده انتخاب شدند.

همچنین از رساله‌های «زیبایی‌شناسی تکرار در غزل سعدی» نوشته‌ زیبا اشراقی، «تصویرگری خاقانی در قصاید، تأثیرات و تأثرات تا پایان سده‌ی ششم قمری» از  سیدمحسن حسینی‌وردنجانی و «تحقیق در کانون ادبی هرات با تکیه بر تصحیح انتقادی لطایف‌نامه‌ فخری هروی» نوشته‌ هادی بیدکی  تقدیر شد.

جایزه فتح‌الله مجتبایی همه‌ساله به برترین رساله‌ دکتری در رشته‌های «زبان و ادبیات فارسی» و «ادیان و عرفان» اهدا می‌شود. فتح‌الله مجتبایی، ضیاء موحد، حسین معصومی‌همدانی، شهرام پازوکی، مسعود جعفری جزی، محمدرضا عدلی با دبیر علی‌اصغر محمدخانی داوری اثار را بر عهده دارند. 

انتهای پیام