• یکشنبه / ۲۹ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۳
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 98102922290
  • خبرنگار : 50042

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان:

۹۰ پروژه گردشگری گیلان در ایام دهه فجر به بهره برداری می رسد

۹۰ پروژه گردشگری گیلان در ایام دهه فجر به بهره برداری می رسد

ایسنا/گیلان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از افتتاح ۹۰ پروژه گردشگری به ارزش ۲۱۶۰ میلیارد ریال در ایام‌الله دهه‌فجر خبر داد.

شهرود امیرانتخابی امروز در جمع خبرنگاران در اداره کل میراث گیلان ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر اظهار کرد: این ایام فرصت خوبی برای انعکاس اقدامات صورت گرفته از سوی خدمت‌گزاران نظام است؛ به مناسبت چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب از ۹۰ پروژه این اداره‌کل با حضور مسئولان کشوری و استانی رونمایی می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان افزود: این پروژه‌های سرمایه‌گذاری شامل ۴۲ واحد اقامتگاه بوم‌گردی، ۱۱ هتل و هتل‌آپارتمان، سه سفره‌خانه، دو مهمان‌پذیر، ۱۶ واحد پذیرایی بین‌راهی، یک مجتمع گردشگری، هفت پروژه عمرانی و هشت طرح صنایع‌ دستی و خدماتی هستند.

وی حجم سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها را ۲۱۶۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: با افتتاح این پروژه‌ها برای حدود ۶۰۰ نفر به‌ صورت مستقیم و ۱۲۰۰ نفر غیرمستقیم ایجاد اشتغال می‌شود.

امیرانتخابی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰۵ هتل، ۳۳ هتل‌آپارتمان، ۸۱ مجتمع گردشگری، ۴۹ مهمان‌پذیر، یک هزار و ۶۸۸ خانه مسافر، ۲۰ مجتمع سرگرمی و تفریحی، ۳۸ اقامتگاه بوم‌گردی، یک اسکله مسافربری و دریایی، ۲۸ اسکله گردشگری دریایی در گیلان فعال است.

انتهای پیام