• سه‌شنبه / ۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۹
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 98110100309
  • منبع : نمایندگی گیلان

رئیس بهزیستی رودسر خبر داد

فعالیت ۱۴ مرکز و موسسه خیریه در رودسر

فعالیت ۱۴ مرکز و موسسه خیریه در رودسر

ایسنا/گیلان رئیس بهزیستی رودسر گفت: در حال حاضر ۹ موسسه خیریه در شهرستان فعال است و چهار مرکز نگهداری ایتام داریم. همچنین یک مرکز نگهداری معلولان ذهنی آموزش پذیر ۶۰-۱۸ سال در حال فعالیت است.

مهدی قنبری در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون در شهرستان رودسر ۱۰۵ فقره تسهیلات اشتغالزایی ویژه جامعه هدف بهزیستی پرداخت شده است، اظهار کرد: این تسهیلات با کارمزد چهار درصد بوده و برای ۲۶۴ نفر شغل ایجاد کرده است.

وی از پرداخت بالغ بر دو میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه از سوی سازمان بهزیستی به جامعه هدف این شهرستان خبر داد و گفت: تسهیلات مذکور در حوزه مشاغل خانگی و کسب و کار خرد با ارزش ۴.۵ میلیارد تومان بوده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان رودسر با اشاره به پرداخت کمک هزینه تامین مسکن مددجویان، عنوان کرد: براساس تفاهم نامه با بنیاد مسکن، تعداد ۱۵ واحد مسکونی با پرداخت کمک هزینه ۱۵۰ میلیون تومانی در دهه فجر امسال به مددجویان واگذار خواهد شد.

قنبری با بیان اینکه یک واحد پرورش گل و گیاه توسط یکی از توانخواهان بهزیستی در بخش کلاچای شهرستان رودسر در دهه فجر افتتاح می شود، خاطرنشان کرد: این واحد به عنوان نماد فعالیت های بهزیستی در دهه فجر خواهد بود.

وی با بیان اینکه ۵۰۰۰ نفر در شهرستان رودسر به صورت مستقیم از بهزیستی خدمات دریافت می کنند، گفت: از این تعداد ۳۲۰۰ نفر توانخواه و معلول هستند و مابقی شامل زنان سرپرست خانوار، ایتام و سالمندان می شود.

این مقام مسئول با اشاره به پرداخت مبلغ ۳۵۰ هزار تومان به خانواده های سه نفره تحت پوشش، اضافه کرد: جامعه هدف بهزیستی زیر چتر طرح معیشتی دولت نیز قرار می گیرد.

قنبری با تاکید بر لزوم مناسب سازی اماکن عمومی و ساماندهی سالمندان، متکدیان و معتادین در سطح شهرستان، ادامه داد: کمیته مناسب سازی شهرستان هر سه ماه یک بار برگزار می شود و در حال حاضر پیاده روها را برای نابینایان مناسب سازی کردیم. همچنین افراد سالمند، جانبازان، بانوان باردار و... نیز به مناسب سازی اماکن عمومی نیاز دارند.

وی از خریداری و تحویل ۳۰ دستگاه ویلچر توسط بهزیستی رودسر خبر داد و گفت: خیرین نیز این تعداد خریداری و اهدا کردند. همچنین در قالب پویش جمع آوری درب بطری توسط یک مدرسه در رودسر یک دستگاه ویلچر خریداری شد.

رئیس بهزیستی رودسر، تخت بیمارستانی، عصا، پوشینه و... را از دیگر نیازمندی های افراد توانخواه و معلول دانست که باید مورد توجه خیرین قرار گیرد و یادآور شد: در حال حاضر ۹ موسسه خیریه در شهرستان فعال است و چهار مرکز نگهداری ایتام داریم. همچنین یک مرکز نگهداری معلولان ذهنی آموزش پذیر ۶۰-۱۸ سال در حال فعالیت است.

انتهای پیام