• چهارشنبه / ۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۰
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 98110201167
  • خبرنگار : 50219

۹۶ مددجوی مهریزی صاحب شغل‌ شدند

ایسنا/یزد رئیس کمیته امداد شهرستان مهریز از اعطای تسهیلات اشتغالزایی به 96 مددجوی تحت پوشش این نهاد در شهرستان طی ۹ ماهه امسال خبر داد.

«احمد ایزدی» با بیان این که طی ۹ ماهه امسال تعداد ۹۶ مورد تسهیلات اشتغال و ۱۹ مورد وام اشتغال مجدد با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان وام به جامعه هدف تحت حمایت پرداخت ‌شده است، اظهار کرد: طرح‌های شغلی ایجاد شده در زمینه کشاورزی، دام‌پروری، قالی‌بافی، خدماتی، صنفی و صنعتی بوده است.

وی توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تأمین خوداتکایی نیازمندان و محرومان را از مهم‌ترین اهداف کمیته امداد حضرت امام(ره) ذکر کرد و افزود: فراهم‌سازی زمینه لازم برای ایجاد اشتغال پایدار و جلوگیری از وابستگی آن‌ها به این نهاد از مهم‌ترین اهداف پرداخت تسهیلات به مددجویان است.

ایزدی تصریح کرد: طی همین مدت ۸۰ نفر از متقاضیان طرح‌های اشتغال‌زایی در دوره‌های آموزشی شرکت کردند و مهارت‌های شغلی لازم را فراگرفتند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد مهریز، این مسئول در پایان نیز با تأکید بر اهمیت ایجاد اشتغال پایدار و راه‌اندازی مراکز تولید برای دستیابی به توانمندی و خودکفایی اقتصادی، گفت: اجرای طرح‌های اشتغال‌زا از طریق راهبری شغلی با استفاده از تجربه شرکت‌های کارآفرینی و موفق در زمینه‌ی اشتغال یا مشاغل خانگی در دستور کار این نهاد قرار دارد.

انتهای پیام