• پنجشنبه / ۳ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۶:۳۶
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 98110302182
  • خبرنگار : 50132

رئیس شورای هیات مذهبی کردستان:

برگزاری ۱۴۰ ویژه برنامه ایام فاطمیه در کردستان

برگزاری ۱۴۰ ویژه برنامه ایام فاطمیه در کردستان

ایسنا/کردستان رئیس شورای هیات مذهبی کردستان گفت: به منظور گرامیداشت یاد و خاطر شهید حاج قاسم سلیمانی و هم‌رزمان شهیدش و فرا رسیدن ایام فاطمیه، ۱۴۰ مراسم در استان کردستان برگزار می‌شود.

نورعلی خزاعی در گفت‌وگو با ایسنا،  با اشاره به زمان برگزاری برنامه‌های ایام فاطمیه در کردستان، اظهار کرد: از پنجم تا دهم بهمن ماه هر شب در مهدیه سنندج به‌همت هیئات مذهبی برپا می‌شود.

وی افزود: سخنران این مراسم آیت‌الله قادری از حوزه علمیه قم و مداح این برنامه‌ها در شهرستان سنندج شیخ جعفری، قاسمی و مظاهری از مداحان بومی استان خواهند بود.

رئیس شورای هیات مذهبی استان کردستان با اشاره به اینکه نظیر این برنامه‌ها در سایر شهرهای استان در سطح هیات مذهبی، حسینیه‌ها و مساجد برگزار می‌شود، اعلام کرد: این برنامه‌های مردمی با همکاری و مشارکت ۶۱۰ هیئت مذهبی استان و با موضوع قرآن و عترت برگزار می‌شود.

خزاعی برگزاری ۳۰ گفتمان مقاومت و استقامت با موضوع انقلاب اسلامی تا پایان سال‌جاری را از برنامه‌های هیات مذهبی استان دانست و افزود: این برنامه‌ها با موضوع وحدت اسلامی و تبیین بیانیه گام دوم در هیات مذهبی دانش‌آموزی، دانشجویی و مردمی اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در راستای گرامیداشت ایام فاطمیه ۲۴ ایستگاه صلواتی و ۳۰ محفل انس با قرآن کریم در شهرهای استان برگزار خواهد شد.

خزاعی در پایان یادآورشد: هیات مذهبی استان کردستان در تمامی برنامه‌های ملی و مناسبتی ایام سال برنامه‌های مختلفی اجرا کرده و عموم مردم به‌ویژه جوانان در این برنامه‌ها مشارکت دارند.

انتهای پیام