• جمعه / ۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۱
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 98110402542
  • خبرنگار : 50217

امام جمعه یزد:

توسعه ایران مستلزم رسیدن به اقتدار علمی و صنعتی است

توسعه ایران مستلزم رسیدن به اقتدار علمی و صنعتی است

ایسنا/یزد امام جمعه یزد با بیان این که افزایش اقتدار ملی یکی از موثرترین راهکاری مقابله توطئه دشمنان دین است، گفت: رسیدن به اقتدار علمی و صنعتی ملاک عمل مسئولان و دست اندرکاران قرار گیرد.

آیت الله«محمدرضا ناصری یزدی» پیش از ظهر امروز در خطبه های این هفته چهارم بهمن ماه نماز جمعه یزد با بیان این که خداوند در قرآن کریم به مومنان سفارش کرده که برای پیشبرد اهداف و امور خود فقط به درگاه الهی متوسل شوند، اظهار کرد: مومنان باید برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت قدردان الطاف خدا باشند.

وی با بیان این‌که مقاومت در دین داری همان قدرشناسی از لطف خداست، افزود: افراد جامعه اسلامی باید برای مقابله در برابر استکبار به دنبال اقتدار فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، اقتصادی، سیاسی و اجرایی باشند.

امام جمعه یزد در ادامه با اشاره به اهمیت عملیات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه آمریکایی عین السعد، گفت: این عملیات نمایش اقتدار اجرایی، سیاسی و نظامی ایران است.

ناصری یزدی تلاش برای افزایش اقتدار صنعتی، نظامی، علمی و فرهنگی را از جمله ضرورت‌های اجرایی در برابر مستکبران دانست و بیان کرد: مسئولان و دست اندرکاران نظام می توانند با جذب مشارکت مردم ایران رابه سمت اقتدار صنعتی، اقتصادی و فرهنگی هدایت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در توسعه کشور، تصریح کرد: حضور مردم در صحنه‌های مختلف پشتوانه نظام برای حراست از دستاوردهای کسب شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات پرشور در سال جاری، بیان کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید با برنامه در انتخابات شرکت کرده و فقط رفع نیازهای اقشار مختلف را در دستور کار خود قرار دهد.

ناصری یزدی تلاش برای کسب سمت و جایگاه را فقط در صورتی که برای خدمت به خلق باشد، حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: رسیدن به اقتدار علمی و صنعتی باید ملاک عمل مسئولان و دست اندردکاران اجرایی نظام قرار گیرد.

این مسئول خطاب به کسانی که بیت المال را در اختیار دارند، تصریح کرد: پیشنهاد می کنم مدیران بیش از پیش در خرج کردن بودجه بیت المال حساس بشوند از هرگونه اقدام غیرواجب خوددار ی کنند.

امام جمعه یزد در پایان سخنان خود با اشاره به حضور رئیس قوه قضائیه در استان یزد، گفت: در این سفر یک روز مسائل و مشکلات بسیاری که توسط معاونین رئیس قوه احصا شده بود مطرح و برای رفع آنها برنامه ریزی مناسبی صورت بپذیرفت.

انتهای پیام