• جمعه / ۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۵:۰۲
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 98110402556
  • منبع : نمایندگی ایلام

امام جمعه ایلام:

تنها راه قوی شدن تکیه بر توانمندی‌های داخلی است

تنها راه قوی شدن تکیه بر توانمندی‌های داخلی است

ایسنا/ایلام امام جمعه ایلام گفت: تنها راه قوی شدن در عرصه‌های علمی ، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی اتکاء به توانمندی‌های داخلی است.

حجت‌الاسلام و المسلمین «الله‌نور کریمی‌تبار» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، اظهار کرد: مردم ایران اسلامی در هفته‌ی گذشته بعد از نماز جمعه درحمایت از صلابت نیروهای مسلح بار دیگر حضوری چشمگیر داشتند و در نماز جمعه‌ی تهران نیز به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی آنچنان حضور یافتند که دنیا شگفت‌زده شد.

وی با اشاره  به جمعیت بی‌سابقه و کم نظیر چند میلیونی در این مراسم، گفت: یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری در خطبه‌های این نماز باشکوه ضرورت تلاش برای «قوی شدن»  بود ؛ هر چند تاکنون رشد و بالندگی بسیار مناسبی داشته‌ایم و پایبندی به انقلاب و رشد و پیشرفت ایران اسلامی خیره کننده است به همین دلیل دشمن تمام تلاش خود را به کار گرفته که ما از این مسیر منحرف شویم.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام با بیان اینکه تنها راه تاثیرگذاری جمهوری اسلامی در عرصه جهانی این است که قوی باشد و  این مهم دستور قرآن است که می‌فرماید «هرچه می‌توانید قوی باشید» ، ادامه داد: قدرت جمهوری اسلامی باید بازدارنده باشد وبرای دشمنان ایجاد رعب کند.

امام جمعه ایلام گفت: قوت فرهنگی و معنوی زمینه‌ساز توانمندی‌های دیگر خواهد بود و اگر چنانچه معنویت جامعه افزایش پیدا کند و ما به سمت خدا برویم خدواند هم ما را یاری می‌کند و تاکنون نیز نقش معنویت و وحدت را در جامعه به خوبی دیده‌ایم.

کریمی‌تبار تصریح کرد: در شرایطی که دشمن برای رخنه در صف ملت بزرگ ایران طمع کرده بود ، حضور مردم در تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی آن چنان نقش آفرین بود که دشمن سردرگم شد و شعار «انتقام ، انتقام»  در این مراسم‌ها به قول مقام معظم رهبری سوخت موشک‌های سپاه بود که به مقر آمریکایی‌ها فرود آمد.

وی گفت: خودباوری از عوامل اصلی تاثیرگذار در توانمندشدن است و شعار «ما می‌توانیم» در جامعه‌ی ما جاری است  و برای قوی شدن در عرصه‌های علمی ، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی باید به توانمندی‌های خود متکی باشیم اما اگر چنانچه چشم ما به دست دشمن باشد و منتظر باشیم از طریق مذاکره با دشمن مشکلات را حل کنیم،  اگر این رویکرد جهالت و خیانت نباشد، قطعا بی‌تدبیری است و باید از تجارب گذشته درس بگیریم.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه وضعیت دشمن بسیار آشفته است و  آمریکای امروز ابرقدرت دیروز نیست، ادامه داد: تناقض‌گویی آمریکا در مورد خسارات حمله به پایگاه عین‌الاسد گویای درماندگی آن‌هاست چون ترامپ  آخرین آمار رسانه‌های خودشان یعنی 134 کشته و 245 نفر مجروح را کتمان می‌کند و برای فریب مردمشان جسد نیروهای کشته شده را ابتدا به افغانستان  و  سپس به آمریکا می‌برند تا به افکار عمومی آمریکا بگویند این‌ها کشته‌های افغانستان هستند.

کریمی‌تبار گفت: باید افتخار کنیم در حالی که سران استکبار جهانی دنبال تغییر نقشه منطقه ما بودند الان رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتر پیام فارسی صادر می‌کند و و  با زبان ما حرف بزند که نشانه‌ی این است که در برابر نظام مقدس جمهوری اسلامی سر تعظیم فرودآورده است.

امام جمعه ایلام تصریح کرد: آمریکا برای رسیدن به اهداف خود سپهبد حاج قاسم سلیمانی  را به شهادت رساندند چون ایشان را مانع می‌دانستند اما امروز مکرشان به خودشان برگشته و امروز در عراق جمعیت میلیونی اعم از شیعه و سنی علیه آمریکا شعار می‌دهند که نشانه پیروزی جبهه مقاومت و جهانی شدن انقلاب اسلامی است و اینها راهی جز خروج از منطقه نخواهند داشت و ثمره خون پاک شهدای مقاومت موجب خواهد شد با ذلت و خواری عراق را ترک کنند.

وی با اشاره به بیانیه‌ی کشورهای اروپایی گفت: این در حالی است که ما انتظار داشتیم چنانچه آمریکایی‌ها از برجام خارج شوند اینها از حقوق ما دفاع کنند اما در برابر ما موضع گرفتند که با توجه به کارنامه‌ی این کشورها در جنگ تحمیلی علیه ایران قابل پیش‌بینی بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام درباره خیانت‌های این سه کشور در حق مردم ایران،  گفت: آلمان در جنگ با مواد شیمایی  برای ما خسارت‌زا شد و ما مجبور بودیم برای معالجه‌ی  جانباران آنان را به آلمان اعزام کنیم و پزشکان این کشور با مشاهده اثرات این مواد در بدن رزمندگان ما نتیجه علمی به دست می‌آورند، فرانسه نیز تجهیزات را در اختیار صدام قرار می‌داد و انگلیس هم که نمی‌دانیم چه ریشه‌ای در کشور ما دوانده که گستاخی خود را به حدی رسانده که سفیرش در خیابان در کنار کسانی که عکس شهید سلیمانی را پاره می‌کنند، می‌ایستد و آنان را تشویق می‌کند و متاسفانه مسئولان برخورد قاطعانه‌ای در برابر این سفیر نداشتند.

وی تاکید کرد: ما نیازمند وحدت هستیم و صدای مخالفت با نظام و فرمایشات رهبری از زبان هر کسی که مطرح شود خیانت به انقلاب و خون شهداست و چراغ سبز نشان دادن و اعتماد و اتکا به دشمنان  پس از این همه تجربه جز ذلت و خواری اثری نخواهد داشت و لازم است گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم و تنها راهی که کشتی انقلاب را می‌تواند به ساحل نجات برساند تبعیت ازاین سلاله‌ی حضرت‌زهرا (س)است.

انتهای پیام