• شنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۲
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 98110502980
  • خبرنگار : 71431

امدادرسانی به بیش از ۱۱هزار نفر در برف و کولاک

امدادرسانی به بیش از ۱۱هزار نفر در برف و کولاک

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به بیش از ۱۱هزار تن درپی وقوع برف و کولاک در سه روز گذشته خبر داد.

مرتضی سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اقدامات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال در برف و کولاک گفت: در ۷۲ ساعت گذشته  ۸۰۰ امدادگر سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در پوشش۱۶۰ تیم در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، زنجان، سمنان، قزوین، فارس، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد ،گلستان، لرستان، مازندران، گیلان، مرکزی، یزد و همدان عملیات‌های متعددی را انجام داده و در مجموع به ۱۱هزار و ۷۵۵ نفر امدادرسانی کردند.

وی با بیان اینکه در ۱۳۲ گردنه و محور کوهستانی و برفگیر نیز عملیات امداد و نجات انجام شده است، خاطرنشان کرد: در مجموع عملیات‌های سازمان امداد و نجات، ۶۹ نفر به مناطق امن و ۲۲ نفر به مراکز درمانی منتقل شده‌اند و هزار و ۸۰۲ تن نیز اسکان اضطراری یافته‌اند.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ۵۸۳ خودرو از برف و کولاک رهاسازی شده‌اند، خاطرنشان کرد:‌ امدادگران جمعیت هلال احمر در طول زمستان در آماده‌باش کامل هستند و نسبت به امدادرسانی به مسافران و در راه ماندگان اقدام خواهند کرد، اما لازم است افرادی که قصد سفر در گردنه‌های برف‌گیر و سرد را دارند، حتما پیش از حرکت از وضعیت جاده‌ها مطلع شوند و تجهیزات زمستانی شامل خوراک، لباس گرم و ... را نیز به همراه داشته باشند.

انتهای پیام