• شنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۰
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 98110503065
  • خبرنگار : 50191

تولید 5 میلیون تن محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان

تولید 5 میلیون تن محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان

ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: سالیانه بالغ بر ۵میلیون تن انواع تولیدات بخش کشاورزی در استان تولید می شود.

غلام حیدر زورقی در گفت وگو با ایسنا افزود: سیستان و بلوچستان با توجه به تنوع اقلیمی خاص خود شرایط تولید و پرورش انواع محصولات کشاورزی در شمال و جنوب استان را دارد.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در ادامه اظهار کرد: درحال حاضر در استان سیستان وبلوچستان ۲۳۲واحد صنایع تبدیلی و غذایی با ظرفیت ۱۴۶۶هزار تن و اشتغال زایی ۸۲۰۰نفر در زمینه نگهداری، بسته بندی و فرآوری محصولات باغی، زراعی، دام و طیور و شیلات مشغول فعالیت هستند.


زورقی همچنین به بحث تولید و پرورش گوشت شتر مرغ در استان نیز اشاره کرد و گفت: با حمایت های دولت و بخصوص وزارت جهاد کشاورزی خوشبختانه در این زمینه در استان اشتغالزایی خوبی صورت گرفته است.


وی اضافه کرد: در سال جاری ۹واحد پرورش شتر مرغ گوشتی با ظرفیت ۱۶۰۰ قطعه و یک واحد پرورش شتر مرغ توأم با ظرفیت ۲۵قطعه شتر مرغ مولد و۵۰۰قطعه شتر مرغ گوشتی پروانه تأسیس گرفته اند.


رئیس جهاد کشاورزی استان خاطرنشان کرد: با راه اندازی این ۱۰واحد جدید، ظرفیت تولید گوشت شترمرغ استان به ۲۵۴تن و تولید جوجه به  ۳۹۰۰قطعه افزایش خواهد یافت.


وی بیان کرد: با توجه به گسترش پرورش شتر مرغ در استان، سرمایه گذاری در زمینه ایجاد کشتارگاه صنعتی، واحدهای صنعتی روغن کشی و چرم شترمرغ ضروری است.

انتهای پیام