• یکشنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۸:۳۰
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 98110603596
  • خبرنگار : 50166

در قالب طرح اقدام ملی تولید مسکن صورت می‌گیرد

اختصاص ۱۳ هزار و ۳۰۰ سهمیه مسکن به استان زنجان

اختصاص ۱۳ هزار و ۳۰۰ سهمیه مسکن به استان زنجان

ایسنا/زنجان استاندار زنجان گفت: ۱۳ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی تولید مسکن به زنجان اختصاص یافته است.

فتح‌الله حقیقی شامگاه دیروز در مجمع عمومی عادی هیئت امنای انجمن خیران مسکن‌ساز استان زنجان اظهار کرد: از منتخبان این مجمع انتظار داریم که برای تسهیل خدمات خیران گام‌های عملی و نه شعاری بردارند. در بخش تولید مسکن در بافت‌های فرسوده، پروژه‌های مشارکتی و حمایتی سهمیه استان زنجان ۷۰۰۰ واحد بود که این سهمیه به ۱۳ هزار و ۳۰۰ واحد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه سهمیه احداث و نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده ۲۷۰۰ واحد است، بیان کرد: پروژه‌های حمایتی در قالب ثبت‌نام طرح اقدام ملی تولید مسکن ۹۹۲۰ واحد و پروژه‌های مشارکتی ۶۸۰ واحد است که ۱۲۰۰ واحد در مرحله پی‌کنی است.

استاندار زنجان، آورده سهم دولت و تسهیلات سرمایه‌گذاری پروژه‌های اقدام ملی تولید مسکن را ۵۰۰۰ میلیارد تومان برشمرد و افزود: ثبت‌نام کنندگان این طرح پیمایش می‌شوند و پیش‌بینی می‌کنیم با خارج شدن کسانی که واجد شرایط نیستند، دو نوبت دیگر بازگشایی سایت برای نام‌نویسی متقاضیان را داشته باشیم.

این مسئول ادامه داد: در بخش به‌سازی و نوسازی مسکن روستایی، احداث مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر و نیز تسهیلات حساب ۱۰۰ امام خمینی (ره)، در سال گذشته، ۳۸۵۵ واحد با ۷۴ میلیارد تومان واحد روستایی ساخته شده که این رقم در سال‌جاری به ۹۵۴۸ واحد با مبلغ ۲۱۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه اعتبار ملی وام روستایی برای روستاییان از ۱۷ میلیارد تومان در سال گذشته به ۳۰ میلیارد تومان رسیده است، تصریح کرد: امسال تسهیلات تبصره ۱۶ برای کمیته امداد و بهزیستی نیز از ۱۴ میلیارد تومان به ۳۳ میلیارد تومان ارتقا داشته است.

رئیس انجمن خیران مسکن‌ساز استان زنجان نیز در این مجمع، گسترش سنت حسنه وقف در امر تامین مسکن، تلاش برای اعتلای فرهنگ ساخت و تولید مسکن مناسب ارزان‌قیمت و اهتمام برای تقویت بنیه مالی انجمن و تامین منابع مورد نیاز را از اهداف تاسیس این انجمن عنوان کرد.

اسرافیل نیازی یادآور شد: تاکنون ۷۶۳ واحد در قالب خیران مسکن‌ساز احداث شده و ۱۹۸ واحد به متقاضیان زیر پوشش کمیته امداد، ۱۱۶ واحد به متقاضیان زیر پوشش بهزیستی و ۴۴۹ واحد به افراد محروم واگذار شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان نیز در این مجمع، تصریح کرد: طرح اقدام ملی برای تولید مسکن در سطح کشور آغاز شده که دهک‌های مختلف در قالب جامعه هدف این طرح را دربر می‌گیرد و در این طرح تامین زمین به‌عنوان آورده دولت در نظر گرفته شده است.

مسعود بیات‌منش با اشاره به اینکه ساخت یک واحد ۷۰ یا ۸۰ متری حدود ۳۰۰ میلیون تومان هزینه می‌برد، ابراز کرد: یک‌سوم این هزینه به تامین زمین اختصاص دارد. در طرح اقدام ملی تولید مسکن سعی کردیم زمین‌هایی را در نظر بگیریم که ارزش‌افزوده ایجاد و مالکان زمین‌های اطراف را به ساخت و ساز تشویق کند.

انتهای پیام