• یکشنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۲
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 98110604004
  • خبرنگار : 50204

معاون استاندار مرکزی:

زیان ناامیدی جوانان بزرگتر از زیان بیکاری است

زیان ناامیدی جوانان بزرگتر از زیان بیکاری است

ایسنا/مرکزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ناامیدی را زیانی فراتر از معضل بیکاری و مسائل اقتصادی برای جوانان دانست.

بهروز اکرمی، امروز یکشنبه، ششم بهمن ماه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان اظهار کرد: به منظور برگزاری هفته جوان به گونه ای که در خور و در شان جوانان باشد باید برنامه ریزی مناسب و تصمیم گیری جمعی انجام شود.

وی افزود: ناامیدی در جوانان زیانی بزرگتر از معضل بیکاری و مسائل اقتصادی است، در نتیجه باید برنامه های هفته جوان به گونه ای باشد که امید در جوانان تزریق شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه جنب و جوش باید به معنای واقعی در جوانان ایجاد شود، گفت: جوانی که جنب و جوش نداشته باشد جوان نیست. باید به سمت تربیت جوانان توانمند حرکت کنیم.

اکرمی بیان کرد: دستگاه های اجرایی موظف هستند برنامه های ویژه هفته جوان را تا دو هفته آینده به اداره ورزش و جوانان ارائه کنند.

اجرای بیش از ۳۰۰ برنامه در هفته جوان در استان مرکزی

به گزارش ایسنا، مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی نیز در این نشست گفت: با توجه به جایگاه ویژه جوانان در توسعه همه جانبه کشور و برای ایجاد نگاه ویژه به جوانان و مسائل مربوط به این گروه سنی، روز میلاد حضرت علی اکبر(ع) روز جوان نامگذاری شده است.

عابد حقدادی با اشاره به اهم برنامه های هفته جوان سال 99 و با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ برنامه برای این هفته برنامه ریزی شده، اضافه کرد: برگزاری جشنواره نشاط و امید، تجلیل از جوانان برتر استان، برپایی پیاده راه جوانی، دیدار جوانان با مفاخر استان و برگزاری کرسی های آزاداندیشی از جمله برنامه های پیش بینی شده در این هفته است.

وی ادامه داد: امسال با احتساب اضافه شدن ۱۵ سمن فعال در حوزه جوانان، مجموع سمن های این حوزه به ۸۳ سمن رسیده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی خاطرنشان کرد: در ارزیابی سال گذشته، استان مرکزی و آذربایجان شرقی دو استان برتر در زمینه پیگیری مصوبات ستاد ساماندهی جوانان عنوان شده اند.

حقدادی از راه اندازی مرکز مشاوره تخصصی ازدواج در اراک خبر داد و گفت: با راه اندازی مرکز جدید، در حال حاضر سه مرکز تخصصی ازدواج در اراک فعالیت دارند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام عبدالهی رئیس کل دادگستری استان مرکزی نیز در این نشست گفت: برگزاری برنامه هفته جوان در مراکز نگهداری معلولان جوان و نوجوان نیز باید در دستور کار باشد و باید با اجرای برنامه های فرح بخش تر و اجرای برنامه های همگانی در این راستا گام های موثری برای جوانان برداشت.

انتهای پیام