• یکشنبه / ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۳
  • دسته‌بندی: بوشهر
  • کد خبر: 98112719572
  • منبع : بوشهر

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر:

دشمن تلاش می‌کند فرهنگ عفاف و حجاب را از جامعه اسلامی بگیرد

دشمن تلاش می‌کند فرهنگ عفاف و حجاب را از جامعه اسلامی بگیرد

ایسنا/بوشهر مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: دشمن تلاش می‌کند فرهنگ عفاف و حجاب را از جامعه اسلامی بگیرد و فرهنگ غرب برای متلاشی کردن خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی ولنگاری فرهنگی را طراحی کرده است.

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی شب گذشته در آیین گرامیداشت میلاد حضرت زهرا (س) با تشریح نقش و اهمیت زنان و مادران در پیروزی و تحکیم انقلاب اسلامی عنوان کرد: مشرکان به گمان باطل خود فکر می‌کردند که پیامبر اسلام (ص) دینش بعد از خودش از بین می‌رود، ولی خداوند متعال با نزول سوره مبارکه کوثر، این نوید را به پیامبر داد که شجره طیبه نبوت و امامت از نسل پیامبر از طریق حضرت زهرا (س) امتداد می‌یابد و در حقیقت مشرکان و کافران خودشان ابتر و مقطوع النسل هستند.

وی وجود حضرت زهرا (س) را قوت قلب و مایه آرامش پیامبر (ص) عنوان کرد و افزود: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علی‌ها سیده زنان عالم لقب گرفته و یکی از القاب آن بانوی دو عالم، ام ابی‌ها است و آن حضرت همان کوثری است که خداوند تبارک و تعالی مقدر فرمود که ذریه پاک و مطهر پیامبر اسلام از وجود ایشان باشد.

حجت الاسلام سروستانی با بیان این که نگاه اسلام به زن نگاهی همراه با تکریم است، تأکید کرد: اسلام در خلقت و آفرینش هیچ تفاوتی بین زن و مرد قرار نداده و معتقد است زن تفاوتی با مرد ندارد و تنها عاملی که باعث بالا رفتن ارزش انسان می‌شود، رعایت کردن تقوای الهی است و  نژاد، قبیله و جنسیت هیچ تأثیری در کرامت انسان‌ها ندارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر اضافه کرد: حضرت زهرا (س) در بعد اجتماعی و سیاسی الگوی بارزی برای زنان جامعه اسلامی است و سیده زنان عالم لقب گرفت، چون صفات برجسته و نیکوی او همگی الهی بودند، آن حضرت همسری مهربان، زمان‌شناس و لایق برای امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام بود و در عین حال شخصیتی بود که با تمام توان از حریم نبوت و ولایت دفاع کرد.

وی گفت: دشمن دنبال شخصیت زن نیست و در بعد سیاسی اجتماعی و عبادی دشمن تلاش می‌کند فرهنگ عفاف و حجاب را از جامعه اسلامی بگیرد و ولنگاری فرهنگی که امروز در جامعه شکل ‌گرفته و رو به افزایش است از آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شود که فرهنگ غرب برای متلاشی کردن خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی طراحی کرده است.

حجت‌الاسلام سروستانی بیان کرد: حضرت فاطمه سلام الله علیها مادری مهربان و توانمند بود و در عرصه تربیت، فرزندان همچون حضرت امام حسین (ع)، سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسن مجتبی (ع) و حضرت زینب (س) را تربیت کرد که هر کدام در موقعیت خود نقش بسزایی برای احیای سنت نبوی ایفا کردند و این بهترین تربیتی است که می‌تواند الگوی ارزشمندی برای مادران جامعه اسلامی باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با اشاره به میلاد حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه ادامه داد: حضرت امام خمینی (رض) تربیت‌یافته مکتب حضرت زهرا سلام الله علیها است و ولادت ایشان مصادف شده است با این روز که امام بزرگوار هم در عمل ارادت و عملی کردن سیره خاندان رسالت را سرلوحه کار خود قرار داده و رمز موفقیت این شخصیت الهی در گرو ارادت و تبعیت از سیره اهل بیت پیامبر است.

انتهای پیام