• یکشنبه / ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۲
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 98112719765
  • خبرنگار : 71579

معاون شورای اجرایی حزب الله: خون شهید سلیمانی انقلاب ایران را بار دیگر زنده کرد

معاون شورای اجرایی حزب الله: خون شهید سلیمانی انقلاب ایران را بار دیگر زنده کرد

معاون شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت: خون شهید سلیمانی انقلاب ایران را بار دیگر زنده و ملت ایران را در برابر سرکشی های آمریکا متحد کرد.

به گزارش ایسنا، شیخ علی دعموش، معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان در گفت‌وگو با پایگاه خبری العهد گفت: به نظر من دولت آمریکا می خواست از طریق ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس و همچنین رونمایی از معامله قرن معادلات منطقه را تغییر دهد و ضربه سختی به محور مقاومت، فلسطین، قدس و مساله ملت فلسطین وارد کند اما می بینیم که ملت فلسطین با تمام گروه ها و تشکل هایش متحدتر شده است و با معامله قرن مخالفت کرد و محور مقاومت نیز در تمامی جبهه ها چه در ایران و چه در عراق و چه سوریه، یمن و لبنان جلو تر رفته است.

وی گفت: خون شهید سلیمانی انقلاب ایران را بار دیگر زنده کرد و صحنه هایی که در مراسم تشییع سردار سلیمانی در استان های مختلف ایران دیدیم ما را یاد روزهای انقلاب انداخت. این خون پاک ملت ایران را در برابر سرکشی های آمریکا متحد کرد و پایه خروج نیروهای آمریکایی از منطقه شد.

شیخ دعموش تاکید کرد: در عراق نیز به برکت خون این دو شهید پارلمان این کشور سیلی سختی به آمریکا زد و از آن ها خواست که نیروهایشان را از عراق خارج کنند و مردم عراق نیز با تظاهرات میلیونی خواستار خروج نیروهای آمریکایی شدند.

وی در ادامه گفت: هدف قرار دادن محور مقاومت از سوی آمریکا و اسرائیل مساله جدیدی نیست اما بعد از ترور شهید سلیمانی و ابومهدی مهندس وارد مرحله جدیدی از مقابله با این دشمنان شدیم؛ محور مقاومت از مرحله دفاع وارد مرحله حمله شد و هدف مشخصی در برابر خود قرار داد و آن پایان حضور نظامی آمریکا در منطقه است. حمله موشکی ایران به عین الاسد سیلی اول از این مسیر طولانی است که تا محقق کردن هدف خود متوقف نخواهد شد.

وی همچنین گفت که شهادت سردار سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس آثار و برکات زیادی بر مسیر جهاد و روحیه و فرهنگ امت به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام