• دوشنبه / ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۹
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 98112820595
  • خبرنگار : 50040

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان خبر داد

برگزاری پویش «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» در ۱۰۰ کتابخانه گیلان

برگزاری پویش «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» در ۱۰۰ کتابخانه گیلان

ایسنا/گیلان مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان از برگزاری پویش «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» در یکصد کتابخانه عمومی استان گیلان خبر داد و گفت: این پویش از اول اسفندماه آغاز می شود.

پریسا کرمی در گفت وگو با ایسنا، از برگزاری پویش «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» در گیلان خبر داد و اظهار کرد: یکی از مهمترین رسالت های مجموعه کتابخانه های عمومی رفع نیازهای مطالعاتی مخاطبین و عموم مراجعین به این مراکز است.

وی با بیان اینکه کتابخانه ها امروز مکانی امن و دسترس برای اقشار مختلف مردم هستند، خاطرنشان کرد: در مجموعه ۹۹ باب کتابخانه عمومی و مشارکتی استان گیلان که در شهرها و روستاها در حال فعالیت و ارائه خدمات به مردم هستند بیش از یک میلیون و ۵۸ هزار جلد کتاب موجود است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان همچنین به نیاز کتابخانه های عمومی استان به منابع و کتاب های مختلف نیز اشاره کرد و گفت: در راستای اجرای سند توسعه کتابخانه ها در افق ۱۴۰۴ که شامل توسعه کتابخانه های عمومی، احداث کتابخانه در مناطق فاقد کتابخانه و نیز به روزرسانی کتاب های کتابخانه های استان می شود ما همواره نیازمند روزآمدسازی منابع و کتاب ها در کتابخانه ها هستیم.

کرمی در ادامه یکی از مهمترین برنامه های سراسری در دست اقدام این مجموعه جهت تامین منابع و کتاب برای کتابخانه های عمومی را برگزاری پویش اهدای کتاب توسط مردم به کتابخانه های عمومی توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور عنوان کرد.

وی اضافه کرد: در پویش مذکور که از ابتدای اسفندماه سال جاری در یکصد باب از کتابخانه های عمومی استان و با شعار «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» و به میزبانی کتابخانه های عمومی استان گیلان آغاز می شود، مردم فرهیخته استان می توانند با مراجعه به نزدیک ترین کتابخانه عمومی، کتاب های خوانده شده و بلااستفاده خود را جهت استفاده دیگران به کتابخانه هدیه کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان به اهداف برگزاری این پویش فرهنگی نیز اشاره کرد و افزود: ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تقویت مجموعه‌سازی کتابخانه‌های عمومی، ایجاد حس همبستگی در میان مردم و ایجاد تعلق در تامین منابع کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ اهدای کتاب و کتابخوانی و اشاعه سنت حسنه اهدای کتاب از مهمترین اهداف اجرای این طرح می باشد.

کرمی همچنین فرهنگ‌سازی به منظور اهدای کتاب‌های مفید و بلااستفاده موجود در منازل و ادارات، فراهم آوردن امکان دسترسی کتاب‌خوانان و علاقه‌مندان به کتاب و منابع خواندنی، صرفه‌جویی در هزینه‌های تامین منابع اطلاعاتی و شناساندن کتابخانه به عموم مردم و تشویق به ارتباط با کتابخانه عمومی را از دیگر اهداف اجرای این طرح دانست.

وی از عموم مردم فرهیخته استان گیلان جهت پیوستن به پویش «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» دعوت و خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح بخش اعظمی از نیازهای مطالعاتی کتابخانه های عمومی توسط مردم و مسئولین گیلانی مرتفع شود.

انتهای پیام