• دوشنبه / ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۵:۱۵
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 98112820814
  • خبرنگار : 50031

مدیرکل آموزش و پرورش فارس:

عدالت آموزشی بدون مدارس شبانه‌روزی محقق نمی‌شود

عدالت آموزشی بدون مدارس شبانه‌روزی محقق نمی‌شود

ایسنا/فارس مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس تاکید کرد که عدالت آموزشی بدون توجه به حفظ و توسعه مدارس شبانه روزی، محقق نخواهد شد.

علی عسکر نجفی در جلسه شورای مدارس شبانه روزی فارس، یکی از مهمترین خدمات دولت در بخش آموزش و پرورش برای مناطق محروم را توسعه مدارس شبانه روزی و افزایش پوشش تحصیلی این آموزشگاه‌ها دانست.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، نجفی با بیان اینکه مدارس شبانه روزی دانش آموزانی را پوشش می دهند که دسترسی به مدارس عادی ندارند، گفت: هدف از ایجاد و توسعه مدارس شبانه روزی، تحقق عدالت آموزشی و افزایش پوشش تحصیلی خصوصا در مناطق محروم است.

او با بیان اینکه اقدامات خوبی در این حوزه در فارس انجام شده است، لزوم ارائه خدمت بدون منت به دانش آموزان مناطق محروم را مورد تاکید قرار داد و گفت: این واحدهای آموزشی شرایط خاصی دارند

نجفی با اشاره به برخی از مسائل و مشکلات مدارس شبانه روزی استان گفت: این مدارس شرایط خاصی دارند که مستلزم رسیدگی ویژه است برای پیگیری امور این مدارس از طریق شورای مدارس شبانه روزی دستور کارها به صورت تخصصی و با دعوت از افراد توانمند، مطلع و متخصص تدوین و پیگیری شود تا از این طریق نهایت استفاده از ظرفیت ها را در راستای ارتقای کیفیت همه جانبه این مدارس داشته باشیم.

وی با اشاره به تخصیص اعتبارات مناسب به مدارس شبانه روزی به این مدارس گفت: در سال تحصیلی جاری مبالغ مناسبی به این  مدارس اختصاص یافته، که لازم است با پیگیری هایی که انجام می شود خصوصا با توجه به اهمیت سلامت خصوصا در زمینه تغذیه مناسب و موارد مربوط به حوزه بهداشت و سلامتی دانش آموزان، نظارت های مناسبی صورت پذیرد و شرایط مناسبی از این نظر برای دانش آموزان فراهم شود.

نجفی با اشاره به اینکه برخی از دستورالعمل ها و اساسنامه های موجود در رابطه با مدارس شبانه روزی بعضا مربوط به بیست سال قبل است، گفت: با توجه به اینکه این اساسنامه در گذشته تدوین شده و ممکن است با شرایط و امکانات فعلی همخوانی نداشته باشد، لزوم بازنگری در این اساسنامه احساس می‌شود.

کارشناس مسئول آموزش دوره دوم متوسطه نظری آموزش و پرورش فارس نیز با اشاره به اینکه بیش از ۲۴ هزار دانش آموز استان در مدارس شبانه روزی تحصیل می‌کنند، گفت: بیش از نصف این دانش‌آموزان پسر هستند و بالغ بر نصف این دانش آموزان از ظرفیت خوابگاهی استفاده می‌کنند.

محمد انصاری با اشاره به اینکه ۴۰ درصد مدارس شبانه روزی استان در دوره اول متوسطه ومابقی در دوره دوم متوسطه فعال است، گفت: ۲ آموزشگاه ویژه دانش آموزان استثنایی در شهرهای شیراز ولار نیز در دوره ابتدایی به صورت شبانه روزی اداره می شوند.

انتهای پیام