• سه‌شنبه / ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۹
  • دسته‌بندی: علم و فناوری ایران
  • کد خبر: 98112921276
  • منبع : دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد برترین دانشگاه خاورمیانه در تولید علم

دانشگاه آزاد برترین دانشگاه خاورمیانه در تولید علم

دانشگاه آزاد اسلامی برترین دانشگاه خاورمیانه در تولید علم با فاصله بسیار زیاد از رقبا قرار دارد.

به گزارش ایسنا، در آخرین ویرایش پایگاه طلایه‌داران علم کلاریویت آنالاتیکس (Essential Science Indicators (ESI در دی سال ۹۸ (۹ ژانویه سال ۲۰۲۰)، دانشگاه آزاد اسلامی در تعداد مستندات علمی برترین دانشگاه خاورمیانه شد.

بر اساس آخرین ویرایش این پایگاه ایران با ۳۰۷ هزار و ۶۵۶ تولید علمی در صدر کشورهای خاورمیانه قرار دارد. ترکیه با ۲۹۲ هزار و ۶۷۷ تولید علمی در رده دوم، عربستان با ۱۱۵ هزار و ۹۵ تولید علمی در رده چهارم و مصر با ۱۰۳ هزار و ۱۵۰ تولید علمی در رده پنجم قرار دارند.

بر اساس آخرین ویرایش پایگاه طلایه‌داران علم ۶ هزار و ۳۹۴ موسسه آموزشی، پژوهشی از نظر مستندات علمی و مقالات برتر و استنادات دریافتی مورد بررسی قرار گرفتند.

۵۳ دانشگاه و مؤسسات آموزشی و تحقیقاتی از ایران در این ویرایش به عنوان دانشگاه‌های برتر لیست شده‌اند. از کشور ترکیه ۱۰۶ دانشگاه، از کشور عربستان سعودی ۱۷ دانشگاه و از مصر ۲۴ دانشگاه در این لیست حضور دارند.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد، دانشگاه آزاد اسلامی با ۵۳ هزار و ۹۰۴ مستند علمی دارای رتبه ۱۰۱ بین‌المللی در جایگاه اول خاورمیانه قرار دارد. دانشگاه ملک سعود با رتبه بین‌المللی ۲۴۹ در جایگاه سوم، دانشگاه ملک عبدالعزیز با رتبه بین‌المللی ۲۸۸ در جایگاه پنجم، دانشگاه تهران با رتبه بین‌المللی ۲۹۱ در جایگاه ششم، دانشگاه علوم پزشکی تهران با رتبه بین‌المللی ۳۶۰ در جایگاه هفتم، دانشگاه قاهره با رتبه بین‌المللی ۴۶۹ در جایگاه یازدهم و دانشگاه استانبول با رتبه بین‌المللی ۴۹۸ در جایگاه دوازدهم خاورمیانه قرار دارند.

انتهای پیام