• سه‌شنبه / ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۲
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 98112921353
  • خبرنگار : 50165

/انتخاب درست/

پیش‌بینی ۲۶۵ شعبه اخذ رای برای شهرستان زنجان

پیش‌بینی ۲۶۵ شعبه اخذ رای برای شهرستان زنجان

ایسنا/زنجان فرماندار زنجان گفت: ۲۶۵ شعبه اخذ رای سیار برای شهرستان‌ زنجان پیش‌بینی‌ شده است.

رضا عسگری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تعداد شعبات اخذ رای در شهرستان زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر اپلیکیشنی با عنوان «آشید» طراحی شده که بر روی گوشی‌های هوشمند قابل نصب است و اطلاعات شعب اخذ رای را به صورت دقیق نمایش می‌دهد.

این مسئول با بیان اینکه این اپلیکیشن بومی و مختص زنجان است، ادامه داد: شهروندان با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانند نزدیک‌ترین محل اخذ رای را به محل استقرار خود را شناسایی کنند. همچنین این اپلیکیشن می‌تواند نزدیک‌ترین مسیرهای دسترسی به شعب اخذ رای را به شهروندان نشان دهد.

وی با اشاره به دیگر ویژگی‌های اپلیکیشن آشید، افزود: شهروندانی که شکایتی از محل اخذ رای و یا صندوق داشته باشند، می‌توانند شکایت خود را به وسیله آن به فرمانداری اطلاع دهند. همچنین می‌توانند به طور زنده فیلم و عکس نیز از محل ارسال کنند. علاوه‌ بر آن اسامی و مشخصات کاندیداها و اطلاعیه‌های ستاد انتخاباتی در این اپلیکیشن ثبت‌ شده است.

عسگری در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر ۲۶۵ شعبه اخذ رای به صورت شهری و روستایی تدارک دیده‌ شده و از این تعداد ۲۱۲ شعبه در بخش مرکزی و شهر زنجان و روستاهای بخش مرکزی به جز دهستان‌های قلتوق و بوغداکندی که در حوزه انتخابیه شهرستان ماه‌نشان و ایجرود است.

وی یادآور شد: ۲۱ شعبه اخذ رای در بخشداری قره‌پشتلو و ۳۲ شعبه اخذ رای نیز در بخشداری زنجانرود در نظر گرفته شده است؛ همچنین نیروهای انسانی که در این روز مشارکت می‌کنند، اغلب افرادی هستند که در دوره‌های قبل انتخابات حضور داشتند و آموزش‌های لازم برای این دوره از انتخابات را دیده‌اند.

فرماندار زنجان با  اشاره به آمادگی‌ همه بخش‌ها برای برگزاری انتخابات، گفت: بالغ بر ۳۰۰۰ نفر ساعت آموزش در نظر گرفته شده که بخش اعظم آن انجام‌ شده و بخشی نیز در روزهای آتی محقق خواهد شد و با توجه به اینکه بخشی از انتخابات به صورت الکترونیکی بوده، آموزش‌های لازم ارائه و آزمون عملی و تئوری نیز گرفته شده است.

عسگری با اشاره به آسیب‌شناسی انجام‌ شده از دوره‌های گذشته انتخابات، عنوان کرد: قبلا مشکلاتی به سبب آشنا نبودن افراد به سیستم‌ها به‌وجود آمده بود که برای این دوره از انتخابات بحث آموزش به طور جدی دنبال شده تا مشکلات مشابهی همانند دوره‌های گذشته به‌وجود نیاید و چهارشنبه همه آموزش‌ها به پایان می‌رسد.

این مسئول گفت: مجموع عوامل دخیل در برگزاری انتخابات در شهرستان زنجان بالغ بر ۷۰۰۰ نفر است که دو سوم در شعب اخذ رای و یک‌سوم آنان در ستادهای شهرستانی و بخشداری‌ها حضور خواهند داشت و صندوق‌های سیار شهری و روستایی تدارک دیده شده و در مجموع ۲۶۵ شعبه صندوق سیار شهری و روستایی زنجان وجود دارد و مسیرهای حرکتی آن نیز مشخص شده است. همچنین در بخش مرکزی ۲۶، زنجانرود ۲۶ و بخش قره‌پشتلو ۱۷ صندوق اخذ رای سیار پیش‌بینی‌ شده است.

انتهای پیام