• سه‌شنبه / ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۸
  • دسته‌بندی: کشتی، رزمی
  • کد خبر: 98112921447
  • خبرنگار : 71506

صعود ۳ فرنگی‌کار ایران به فینال قهرمانی آسیا/ناصرپور از حال رفت اما نباخت

صعود ۳ فرنگی‌کار ایران به فینال قهرمانی آسیا/ناصرپور از حال رفت اما نباخت

در پایان دور مقدماتی ۵ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در هند، ۳ نماینده ایران راهی فینال شدند.

به گزارش ایسنا، در آغاز رقابتهای پنج وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی ۲۰۲۰ آسیا در دهلی هند، سه فرنگی کار ایران راهی دیدار فینال شدند و دو ملی‌پوش به دیدار رده بندی رفتند.

در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا ناصرپور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل دونگ هیوک وون از کره جنوبی با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف آروجان حالاکورکی از هند رفت و در پایان در حالیکه ۷ بر یک از حریف خود عقب بود با نتیجه ۸ بر ۷ به برتری رسید و راهی فینال شد. وی در حالی به این پیروزی رسید که حتی در پایان مبارزه به علت تحمل فشار بسیار زیاد نای ایستادن بر روی تشک را نداشت و پزشکان به روی تشک آمدند. او برای حفظ برتری‌اش در پایان مسابقه دو سه بار از حال رفت، اما تا ثانیه آخر مبارزه کرد تا دستش به نشانه پیروزی بالا برود. او با کمک مربیان و پزشکان از روی تشک پائین آمد و پس از دقایقی توانست روی پایش بایستد و به رختکن برود.


در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر یوشیکی یامادا از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل المورات تاسمورادوف دارنده مدال برنز المپیک و نقره و برنز جهان از ازبکستان با نتیجه ۱۰ بر یک شکست خورد و به دیدار رده‌بندی راه یافت.


در وزن ۷۷ کیلوگرم پژمان پشتام در دور نخست با نتیجه ۳ بر یک از سد بهزاد عمراف از ازبکستان گذشت. وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر صفر مصلح الدین اوروکوف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله به مصاف رنات الیاز اولو از قرقیزستان رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد. وی در فینال با شادوکایف از قزاقستان دیدار خواهد کرد.


در وزن ۸۷ کیلوگرم بهروز هدایت پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۶ از سد رستم آساکولوف دارنده مدال نقره و برنز جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل آزات سالیندینوف از کشور قرقیزستان اعلام کرد بدلیل احساس درد در پا نمی‌تواند به مبارزه ادامه دهد و بازنده شد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده در دور اول در یک دیدار نزدیک با نتیجه ۳ بر ۳ مقابل منصور شادوکایف از قزاقستان به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل آرتا سونودا از ژاپن ۶ بر یک پیروز شد و به فینال رسید.

انتهای پیام