• چهارشنبه / ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۲
  • دسته‌بندی: علم و فناوری ایران
  • کد خبر: 98113022455
  • منبع : وزارت علوم و تحقیقات

تفاهم‌نامه‌ای برای حمایت از شتاب‌دهنده‌ها در حوزه مهار ریزگردها

تفاهم‌نامه‌ای برای حمایت از شتاب‌دهنده‌ها در حوزه مهار ریزگردها

حمایت از شتاب‌دهنده‌ها در حوزه تخصصی مهار ریزگردها تفاهم‌نامه حمایت از شتابنده‌های تخصصی میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز رشد دانشگاه شهید چمران اهواز منعقد شد.

به منظور حمایت از شتاب‌دهنده‌ها در حوزه تخصصی مهار ریزگردها صورت گرفت؛

گسترش همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری و مرکز رشد دانشگاه چمران 


به گزارش ایسنا، هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه حمایت از فعالیت‌های مربوط به شتاب‌دهنده در حوزه تخصصی مهار ریزگردها، بیابان‌زدایی اقتصادی مردمی و شورورزی بر اساس طرح پیشنهادی است که با تائید اولیه ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست و مرکز توسعه فناوری راهبردی رسیده است.

شتاب‌دهنده آپر، مستقر در دانشگاه شهید چمران اهواز به‌عنوان اولین شتاب‌دهنده تخصصی کشور در حوزه بیابان‌زدایی اقتصادی و کنترل گردوغبار با تائید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و انعقاد تفاهم‌نامه حمایت از شتاب‌دهنده‌های تخصصی میان مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی، ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشک‌سالی، فرسایش و محیط‌زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و یکی از شرکت‌های با مدیریت دکتر پیمان حسیبی عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید چمران اهواز مجوز فعالیت گرفت.

بر اساس اعلام وزارت علوم، شتاب‌دهنده‌ها هم‌اکنون در دنیا جزء جدایی‌ناپذیر اکوسیستم‌های استارتاپی هستند و هدف از تأسیس شتاب‌دهنده‌ها حمایت از استارتاپ‌ها برای تسریع در ورود به عرصه کسب‌وکار است.

انتهای پیام